Konferencje

Aplikacja JustDrive pozwoli przedsiębiorcom zapłacić za tankowanie szybciej i taniej [Aktualizacja]

JustDrive to kolejna aplikacja mobilna, która uprości życie kierowcom samochodów. Dzięki niej zapłacimy za tankowanie paliwa bez podchodzenia do kasy na stacji benzynowej. Na razie z usługi skorzystają jedynie przedsiębiorcy, ale już niedługo stanie się ona dostępna również dla osób prywatnych.
[Aktualizacja 14:57, 03.02.2018]
Aplikacja JustDrive boryka się z problemami technicznymi, w związku z czym jej działanie zostało wstrzymane na kilka kolejnych dni. W aplikacji podawane są jedynie informacje na temat przejściowych problemów technicznych.
[Aktualizacja 2]
Sieć stacji Orlen zerwała umowę z właścicielami aplikacji JustDrive. Jej twórcy szukają innych rozwiązań, ale na razie aplikacja została wycofana ze wszystkich sklepów.

Tankujesz, płacisz i jedziesz dalej

JustDrive zadebiutowało na polskim rynku 1 lutego br. Jak wygląda płacenie za tankowanie za pośrednictwem aplikacji? Bardzo prosto. Po zainstalowaniu (apka zajmuje około 100MB pamięci wewnętrznej urządzenia), wystarczy tylko przejść przez szybką rejestrację (później do aplikacji zalogujemy się PINem albo przez TouchID). Następnie właściwie z marszu możemy zacząć dokonywanie płatności za paliwo poprzez zeskanowanie kodu QR z dystrybutora, z którego tankowaliśmy. Potem zatwierdzamy już tylko dane do transakcji, a jej potwierdzenie przesyłane jest SMS-sem oraz na nasz adres e-mail podpięty do konta. JustDrive likwiduje w ten sposób konieczność wchodzenia na stację i stania w kolejce do płatności przy kasie. Na razie z aplikacji korzystać można jedynie na stacjach sieci Orlen i Bliska (ponad 1700 placówek), ale planowana jest współpraca z innymi stacjami.

Po upływie miesiąca rozliczeniowego na przypisany do konta JustDrive adres e-mail przesyłana jest zbiorcza faktura za dokonanie płatności paliwowe. Przy rejestracji możliwe jest także dodanie do faktury nr rejestracyjnego tankowanego samochodu. W miesiącu możemy dokonać tankowań na kwotę nieprzekraczającą 2 tys. złotych.

JustDrive – na razie dla prowadzących działalność gospodarczą

Niestety, na razie z JustDrive skorzystają jedynie przedsiębiorcy. W trakcie rejestracji do aplikacji, konieczne jest bowiem podanie numeru NIP firmy (od 2011 roku posiadanie nr NIP nie jest w Polsce obowiązkowe dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej). By skorzystać z usługi wymagane jest także podpięcię do konta karty płatniczej lub kredytowej, z których ściągane będą opłaty za tankowanie.
W niedalekiej przyszłości (2-3 miesięcy) twórcy JustDrive w planują otwarcie się również na osoby prywatne. Według informacji cytowanej przez wirtualnemedia, finalizowana jest już kwestia e-paragonów do bezgotówkowych zakupów paliwa, by wszystko odbywało się zgodnie z polskim prawem. Płatności z JustDrive prawdopodobnie rozszerzą się także na inne usługi (myjnie, parkometry).

Co najmniej 5 groszy zniżki na litrze

Użytkownicy JustDrive skorzystają również na promocyjnych cenach paliw. Obecnie obowiązuje bowiem pięciogroszowa zniżka dla wszystkich użytkowników – na każdy litr paliwa. Jeszcze większe zniżki uzyskać można dzięki programowi rekomendacyjnemu (każdorazowe polecenie apki daje 5 groszy oszczędności na litrze paliwa przez 90 dni aż do osiągnięcia zniżki 50% ceny za litr). Osoby, którym polecono JustDrive skorzystają natomiast ze zniżki -50 groszy na każdym litrze przez 30 dni (czyli w sumie -55 groszy na litrze).

Coraz więcej usług mobilnych upraszczających obsługę klienta

O JustDrive zrobiło się naprawdę głośno w Internecie, a gdzieniegdzie aplikację okrzyknięto „rewolucją w tankowaniu”. Z pewnością takie małe zmiany i uproszczenia w codziennym życiu mogą złożyć się na ogólną poprawę jego jakości. Takich usług, które teoretycznie mają na celu zaoszczędzenie naszego czasu i wygodę, mamy przecież coraz więcej (praktycznie równolegle z JustDrive, składanie zamówień przez smartfon i bez kolejek, uruchomiła sieć KFC). Otwarcie konta w JustDrive jak i korzystanie z apki wydaje się banalnie proste. Zobaczymy jednak jak często kierowcy-przedsiębiorcy będą korzystali z tej usługi w praktyce.
Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Androida (4.4 i nowsze) oraz iOS (8.0 i nowsze).
Jeśli chcecie wypróbować aplikację JustDrive możecie skorzystać z mobiletrendsowego kodu polecającego, dzięki któremu zyskacie 50-groszową zniżkę na litr paliwa przez 30 dni: NIYZ-XXU4. 🙂
Źródło:
justdrive.co

Udostępnij
Zobacz także