Konferencje

Aplikacja Marvel – zamień szkic aplikacji w jej prototyp w kilka minut!

Chcesz stworzyć prototyp własnej aplikacji, nie mając o tym nawet zielonego pojęcia? Masz dość tracenia czasu na żmudne tworzenie od zera coraz to nowszych prototypów? Twoje problemy zostały rozwiązane! Aplikacja Marvel – Turn Sketches Into Prototypes Ci to umożliwi. Wystarczy pobrać ją za darmo na swojego iPhone’a i przystąpić do dzieła.

Co i jak?

Marvel pozwala przeobrazić szkice, szkielety projektów czy photoshopowe pliki na interaktywne prototypy aplikacji. Trwa to kilka chwil, a wspierane jest przez Dropboxa. Intuicyjny interfejs ma za zadanie maksymalnie uprościć, przyspieszyć i uprzyjemnić proces tworzenia prototypu. Jak to działa? Wystarczy wgrać dowolne obrazy (.psd, .jpg, .gif czy .png) z Dropboxa i zacząć łączyć je między sobą. Aplikacja wykrywa, kiedy wprowadzane są jakieś zmiany w designie i automatycznie aktualizuje prototypy. Przykładowy prototyp można zobaczyć pod tym adresem.

Dla kogo?

Prototypy można odtwarzać na iPhone’ach, iPadach, smartfonach z Androidem, w sieci czy nawet na przenośnych konsolach gier. Niestety na razie aplikacja dostępna jest jedynie w sklepie App Store, ale mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się także wersja dostępna dla użytkowników Androida. Marvel może okazać się narzędziem pomocnym wielu projektantom aplikacji, ekspertom od UX, startupom, agencjom interaktywnym, biznesmanom czy nawet studentom. Twórcy aplikacji nie będą już musieli męczyć się z tłumaczeniem „na sucho” klientom, co w zasadzie mają na myśli – będą mogli to szybko naszkicować i przedstawić w formie prototypu. Dzięki Marvel każdy z pomysłów na aplikację można w kilka chwil zobrazować i zaprezentować na własnym telefonie. Każdy z prototypów można share’ować i udostępniać poprzez e-mail, SMS czy w serwisach społecznościowych.

Oficjalna strona aplikacji: https://marvelapp.com/

Udostępnij
Zobacz także