Konferencje

Aplikacja QuickClick Gold – uruchom dowolną akcję przyciskiem głośności!

Dodatkowe przyciski do smartfonów, takie jak np. Pressy, zyskały ogromną popularność jeszcze zanim trafiły do swoich klientów. Tymczasem powstała polska aplikacja QuickClick Gold, która sprawia, że możemy uruchomić dowolną aplikację lub wykonać dowolną akcję jedynie przy pomocy przycisków głośności! Jedyne, czego potrzebujemy to smartfon z Androidem.
Dodatkowy przycisk do smartfona to gadżet, który budzi zainteresowanie wielu użytkowników, pragnących usprawnić funkcjonalność swoich telefonów. Pierwsze było Pressy, kick-starter, którego produkt możemy już zakupić, ale musimy ciągle czekać na wysyłkę. Ostatnio Xiaomi, chiński producent skopiował ten pomysł, tworząc MiKey, który dzisiaj (8 kwietnia 2014 r.) ma swoją premierę. O tych projektach pisaliśmy zaledwie tydzień temu.
Okazuje się jednak, że kupowanie dodatkowych gadżetów jest całkowicie zbędne. Google Play wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników smartfonów z Androidem. Ze sklepu można pobrać już aplikację QuickClick Gold, która nie wymaga instalowania dodatkowych gadżetów. Zostają one w pełni zastąpione przez przyciski regulacji głośności. Konfiguracja poszczególnych kombinacji jest szybka i łatwa, a dzięki niej za pomocą przycisków głośności możemy np. robić zdjęcia, włączyć latarkę, uruchomić dowolną aplikację czy nawet zadzwonić do konkretnej osoby. Tworzona kombinacja może składać się maksymalnie z sześciu ruchów. Za pomocą widżeta można ją łatwo aktywować i dezaktywować.
Na dodatek QuickClick Gold to wytwór… polski! Aplikacja została stworzona przez grupę Blor Mobile. Prosto ze źródła wiemy, że Blor chce zrealizować jeszcze kilka innych aplikacji mobilnych, jednak są to większe projekty, na które będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pomysł na aplikację QuickClick Gold zrodził się z chęci zaspokojenia własnych potrzeb, np. włączenia latarki czy przewijania utworów muzycznych. Każdy z nas szuka ułatwień w życiu codziennym, a zwiększenie funkcjonalności naszego smartfona, poprzez dodanie ekstra funkcji do już wbudowanych przycisków, na pewno do ułatwień należy i zyska rzeszę zwolenników.

Aplikację możecie pobrać stąd: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blor.quickclickgold
Źródło:
http://phandroid.com/2014/03/27/quicklick-android-download/

Udostępnij
Zobacz także