Konferencje

Aplikacje, które pomogą ci w realizacji postanowień noworocznych

Nowy rok niesie ze sobą nowe plany i postanowienia. Mogą być one bardziej lub mniej indywidualne, ale istnieją takie, które są uniwersalne dla całej ludzkości. Schudnąć, rzucić palenie, lepiej organizować swój czas – tego chce chyba każdy z nas. Sklep Google Play zaproponował kilka aplikacji, które mogą okazać się szczególnie przydatne, my do tego dorzucamy kilka naszych typów.

Stwórz listę postanowień i lepiej planuj swój czas – Any.DO – lista zadań

Aplikacjasłuży planowaniu. Jest bardzo prosta w obsłudze i czytelna, pozwala robić listy zadań oraz działa motywująco, kiedy możemy wykreślić każde kolejne dobrze wykonane zadanie. Można na niej stworzyć listę postanowień noworocznych oraz popracować nad organizacją czasu z dnia na dzień.
Podobne aplikacje: SolCalendar, Day by Day Organizer Free.

Uprawiaj sport – Endomondo Sports Tracker

Ta aplikacja potrafi zmotywować jak żadna inna. Endomondo to coś więcej niż zwykła aplikacja do mierzenia postępów w sporcie – według mnie można określić ją mianem portalu społecznościowego dla entuzjastów sportu. Aplikacja zapisuje nasze postępy, np. trasę, tempo, dystans i czas biegu, wycieczki rowerowej czy przejażdżki na rolkach. Sama wyłapuje nasze osobiste rekordy i powiadamia nas o ich pokonaniu. Nasze treningi zapisane zostają w kalendarzu, a co najlepsze – możemy podglądać też kalendarze naszych znajomych. Kiedy widzimy, że nasz kolega właśnie ukończył solidny bieg, a my zalegamy na kanapie, rodzi się w nas chęć konkurowania. Szanse na to, że wyjdziemy z domu na własny trening znacząco rosną.
Podobne aplikacje: Sports Tracker

Pilnuj swojego jadłospisu – Calorific i Calorie Counter – MyFitnessPal

Calorific to aplikacja, która pomaga nam kontrolować to, co jemy, ale bez wdawania się w szczegóły. Określamy rodzaj posiłku, wielkość poszczególnych składowych – czy były to np. warzywa, ciemne czy jasne pieczywo, słodycze – a aplikacja sama szacuje kaloryczność posiłków i proporcje składników dobrych, średnich i złych. Całość wyświetlana jest w postaci wykresu kołowego, a my ciągle dążymy, aby dominował na nim kolor zielony.
Dla bardziej drobiazgowych polecamy Calorie Counter od MyFitnessPal. Aplikacja pozwala już na konkretne obliczanie wartości kalorycznych poszczególnych składników. Mimo, iż aplikacja napisana jest w języku angielskim, można znaleźć w niej także wiele produktów polskich producentów.

Kontroluj swoje postępy w gubieniu kilogramów – Libra Weight Manager

Aplikacja służy nam do zapisywania kolejnych ważeń. Na ich podstawie szacuje, ile schudniemy lub przytyjemy w najbliższym czasie oraz kiedy osiągniemy wymarzoną przez nas wagę. Ponadto na podstawie wprowadzonych przez nas danych tworzony jest wykres, w którym jak na dłoni widać nasze wzloty i upadki. Jest to bardzo motywujące, jednak należy pamiętać, żeby nie ważyć się częściej niż raz w tygodniu – najlepiej robić to zawsze tego samego dnia i o stałej porze.

Pij odpowiednią ilość wody – Water Your Body

Aplikacja już na pierwszy rzut oka przyciąga ładną grafiką. Pozwala nam kontrolować ilość wypijanej wody. Jest to istotne, ponieważ znaczna większość ludzi wypija jej w ciągu dnia zdecydowanie za mało. Dzięki Water Your Body możemy nie tylko kontrolować ilość wypijanych płynów, ale także ustawiać przypomnienia, które pomogą nam wyrobić w sobie zdrowy nawyk picia wody – najlepiej małych porcji w ciągu całego dnia.

Rzuć palenie – Quit Smoking – QuitNow!

Aplikacja przeznaczona jest dla osób, które chcą ostatecznie rzucić palenie. Na podstawie wprowadzonych danych aplikacja szacuje, ile dni już nie palimy, ile pieniędzy i czasu zdołaliśmy zaoszczędzić oraz ile papierosów nie wypaliliśmy. Ponadto informuje nas o zdrowotnych korzyściach, jakie już osiągnęliśmy – np. zmniejszenie ryzyka zawału czy poprawa zmysłów smaku i węchu. Motywujące, prawda?
Podobne aplikacje: Stop Smoking

Dbaj o swój sen – Sleep as Android i Timely

Aplikacja Sleep As Android monitoruje nasz sen, przeprowadzając statystyki, na podstawie których możemy wymierzyć idealną długość naszego snu. Aplikacja bada również te fazy snu, kiedy nasz sen jest lżejszy i na ich podstawie wybiera idealny moment na pobudkę, spośród podanego przez nas zakresu czasowego.
Inną aplikacją jest Timely, czyli specjalny budzik, dzięki któremu nie powinniśmy już spóźniać się do pracy czy na zajęcia – budzik kusi estetycznymi efektami wizualnymi, a ponadto podczas pobudki zmusza nas do wykonania poszczególnych akcji na telefonie, abyśmy nie mogli wyłączyć budzika ani włączyć drzemki na oślep.

Powodzenia!

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas aplikacje pomogą Wam w zrealizowaniu noworocznych postanowień. Zapraszamy do dzielenia się z nami Waszymi postanowieniami i ulubionymi aplikacjami, które pomagają w ich realizacji. A tymczasem – życzymy dużo szczęścia w nowym roku i oczywiście – powodzenia!
Zdjęcie:
yuliaglam © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także