Konferencje

Aplikacje, które pomogą znaleźć toaletę, gdziekolwiek jesteś

Zapewne każdy z Was zna sytuację, gdy podczas wakacji w nowym miejscu nagle pojawia się konieczność skorzystania z toalety. Jak mówi piramida Maslowa, aby spełnić potrzeby wyższego rzędu, musimy zadbać o te podstawowe, czyli potrzeby fizjologiczne. W pobliżu nie ma żadnych krzaczków, toi toia czy dostępnej publicznie ubikacji? Sprawdź, jak szybko znaleźć WC, gdy wzywa potrzeba! Te dwie aplikacje ułatwią Wam życie. Teraz bez problemu odnajdziecie toaletę w dowolnym miejscu! 

Toilet Finder 

Aplikacja Toilet Finder pomoże Wam znaleźć toaletę prawie w każdym miejscu na całym świecie. Mimo że jest w języku angielskim, korzystanie z niej nie powinno sprawić nikomu kłopotów. W aplikacji możemy zobaczyć czy toaleta jest bezpłatna, dostępna dla niepełnosprawnych, w jakiej odległości od nas się znajduje oraz sprawdzić opinie użytkowników. Wystarczy kliknąć obiekt na mapie, a nawigacja w aplikacji automatycznie zaprowadzi nas do wybranej toalety. 

Toilet Finder posiada też zakładkę dodawania toalet, dlatego każdy z nas może ułatwić innym użytkownikom życie i dodać informację o dostępnych toaletach w jego okolicy. 

Może masz ochotę na wycieczkę po niezwykłych i dość oryginalnych toaletach? Albo chcesz podzielić się zdjęciem i lokalizacją niecodziennego WC? Zajrzyj w zakładkę Community i sprawdź jakie ciekawe miejsca możesz odwiedzić i załatwić swoje potrzeby!  Jednym z przykładów jest szklana toaleta w Houston. Ściany w niej wykonane są ze szkła, z którego jest widok na całą ulicę, lecz ludzie na ulicy nie dostrzegają nic, co dzieje się w środku. 

Myślimy, że z obsługą tej aplikacji każdy powinien sobie z poradzić bez problemu. Jest bardzo przejrzysta i intuicyjna. Działanie i interfejs jest podobny do Google Maps lub Map Apple. 

Ocena na Google Play: 4,2
Ocena na App Store: 3,5

Flush 

Aplikacja Flush wizualnie bardzo zbliżona do poprzedniej i również występuje tylko w języku angielskim. Główny interfejs opiera się na mapie, która pokazuje nam WC znajdujące się w naszej okolicy. Identycznie jak w poprzedniej możemy dodawać własne punkty na mapie. Brakuje jej jedynie funkcjonalności z dodawaniem ocen użytkowników na temat poziomu danego obiektu. 

Ocena na Google Play: 3,6
Ocena na App Store: 4,6

Działające w Warszawie Stowarzyszenie Miasto miesiąc temu zorganizowało akcję mającą zwrócić uwagę na niewystarczającą liczbę toalet publicznych w Warszawie. W swoich mediach społecznościowych poinformowali, że rusza aplikacja AirPnP, która dawałaby możliwość zarobku poprzez udostępnianie swoich prywatnych toalet. Sprawa okazała się jednak żartem, lecz w mediach zawrzało.  

Jeżeli Wam też brakuje publicznych toalet, to te mało popularne aplikacje na pewno ułatwią sprawę. Brakuje im może weryfikacji i dokładniejszych opisów, na pewno można byłoby je rozbudować, chociażby o słowne opinie czy zdjęcia. Może wtedy więcej osób było zainteresowanych zainstalowaniem takiej aplikacji na telefonie.

Udostępnij
Zobacz także