Konferencje
Mobile Trends
Na zdjęciu jest teleon, który fotografuje kajak na jeziorze

Aplikacje, których potrzebujesz na wakacjach

Nadeszło lato, a wraz z nim podróże. Często zastanawiamy się jak je zaplanować i odbyć w jak najłatwiejszy pod względem organizacji sposób. Z pomocą przychodzą nam aplikacje niezbędne w trakcie planowania wakacji. Z poniższego zestawienia dowiesz się jak efektywnie zorganizować sobie podróż i zaplanować ją w najbardziej korzystny sposób.

Żadna podróż nie może odbyć się bez ówczesnego pakowania. Dotyczy to zarówno wycieczek zagranicznych jak i krajowych, czy też mniejszych, w obrębie konkretnych miejscowości lub miast. Często na wyjazd niezbędne są te same przedmioty, których używamy na co dzień, a które łatwo przeoczyć w wirze planowania. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam aplikacje pomagające w zaplanowaniu podróży oraz przygotowania się w zależności od przewidywanej pogody.

Aplikacje potrzebne w trasie

Wszelkie wyjazdy wiążą się z podróżowaniem różnorodnymi środkami transportu. Jak poradzić sobie w takich okolicznościach? Oczywiście stworzyć plan za pomocą aplikacji! Służy do tego głównie Citymapper – który umożliwia nam orientację w cenach, dostępności i czasie podróży komunikacją miejską. Duże ułatwienie gwarantuje również Rome2Rio, który ułatwia przemieszczanie się między miastami. Zatem mamy już plan, jak wybrać kolaborujący z nim środek transportu? 

Jeśli nie przeszkadzają nam podróże z obcymi osobami ciekawym doświadczeniem może być podróż za pośrednictwem Blablacar, który umożliwia zabukowanie podróży z obcą osobą zmierzającą w to samo miejsce – często w bardzo okazyjnej cenie. Natomiast jeśli musisz dotrzeć gdzieś bez względu na środki i bez większego planowania skorzystaj z iTaxi, Ubera lub Bolta. Jest to wyjątkowo pomocne jeśli zależy ci na czasie i na przykład nie masz czym dotrzeć na lotnisko. Jeśli dość mamy miejskiego zgiełku i marzy się nam wyprawa rowerowa warto sięgnąć po Nextbike – dzięki któremu z łatwością zlokalizujesz pobliską wypożyczalnię rowerów. 

Aplikacje do sprawdzania pogody

Kolejną rzeczą sprawdzaną w pierwszej kolejności jest oczywiście pogoda. Nikt nie lubi niespodzianek w postaci deszczu na wymarzonym urlopie. Aplikacja AccuWeather jest jedną z najprostszych w obsłudze aplikacji, która uchroni Cię przed niespodziewaną zmianą pogody. Dzięki ładnemu interfejsowi i dosyć dużej dokładności cieszy się sporą popularnością wśród aplikacji pogodowych. Alternatywą dla niej jest przede wszystkim: Windy i Meteo ICM.

źródło: pixabay.com

Aplikacje oceniające usługi gastronomiczne

Znając szczegóły i posiadając plan możemy przejść do rzeczy – czyli odkrywania i smakowania miejsca w którym jesteśmy. Odkrywanie lokalnej gastronomii to jedna z przyjemniejszych rzeczy na wakacjach. Nie warto jednak pozostawiać tego aspektu losowi, wystarczy posłużyć się jedną z wielu aplikacji, która wskaże nam odpowiednie miejsce. Jedną z nich jest TripAdvisior w którym użytkownicy dzielą się opinią o odwiedzonych przez siebie punktach gastronomicznych i daniach. Warto również sugerować się Opiniami Google, które mogą okazać się pomocne w tej kwestii. Swoją aplikację posiadają również osoby, które nie jedzą mięsa! HappyCow umożliwia szybkie znalezienie restauracji oferujących dania wegańskie i wegetariańskie. 

Aplikacje mobilne do płacenia za granicą

Wybierając się za granicę musimy liczyć się z tym, że czeka nas posługiwanie się obcą walutą. Również i w tym wypadku duże ułatwienie gwarantuje szereg ogólnodostępnych aplikacji. Są to m.in. Travel Money, XE currency i Revolut. Umożliwiają one kontrolę kursów walut dostępnych na całym świecie. Są również niesamowicie przydatne, zwłaszcza gdy wybieramy się na zakupy i chcemy niezwłocznie wiedzieć ile wydaliśmy w przeliczeniu na złotówki. Takie działanie może uchronić przed zakupem najdroższego obiadu na świece lub przejazdu taksówką wartego tyle co bilety lotnicze na Hawaje. 

Rozrywka w podróży

Nuda w czasie wielogodzinnej podróży może doskwierać nawet najwytrwalszym zawodnikom. Jak ją pokonać? Do bagażu nie zmieszczą się przecież tomy książek i gazet. Idealne rozwiązanie to audiobooki i ebooki! Legimi, Audioteka, BookBeatEmpikGo to tylko niektóre z aplikacji oferujących tysiące pozycji, które umilą twój czas. Warto po nie sięgnąć zwłaszcza, że większość z nich oferuje darmowy okres próbny, który możemy wykorzystać właśnie w czasie naszej podróży. Podobnie jest w przypadku aplikacji muzycznych, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie dłuższych wypraw samochodem. Najpopularniejsze z nich to głównie Spotify i Tidal

Nie da się ukryć, że każdy inaczej wyobraża sobie swoje idealne zestawienie aplikacji, jego zdaniem, niezbędnych na wakacjach. Ułatwiają one podróżowanie na niezwykle wiele sposobów: pomagają dotrzeć do celu, wskazują idealny nocleg, pomagają zaoszczędzić lub i błyskawicznie przewalutować pieniądze. Aplikacje podróżnicze  ułatwiają nam też pakowanie a nawet umilają czas! Dlaczego więc z nich nie skorzystać? 

Źródła:
https://dokariery.pl/-/aplikacje-na-wakacje-sprawdz-jakie-apki-warto-miec-w-telefonie-latem
https://nano.komputronik.pl/n/aplikacje-na-wakacje/
https://publicystyka.ngo.pl/aplikacje-na-wakacje-nasz-wybor-najpotrzebniejszych-aplikacji-podczas-wypoczynku

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także