Konferencje

Apple Design Awards 2017: Apple wybrało najlepsze aplikacje i gry mobilne na swoich urządzeniach

Nie tylko Google nominuje i nagradza deweloperów aplikacji. Piątego czerwca 2017 roku Apple wręczyło swoje własne Apple Design Awards dla najlepszych aplikacji i gier przeznaczonych na iPhone’y, iPad’y, Mac, Apple Watche oraz Apple TV. Rozdanie uświetniło pierwszy dzień corocznej konferencji WWDC.
Nagrody Apple przyznawane są za „wybitny design i innowacyjność” oprogramowania – zalety, które przez lata stanowiły znak rozpoznawczy firmy z Cupertino. Na liście laureatów znalazły się najlepsze gry i aplikacje z ośmiu różnych krajów świata: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Niemiec, Izraela, Włoch, Singapuru, Słowenii.

Najlepsze aplikacje

Airmail 3 (Włochy) – multiplatformowa aplikacja pocztowa. Działa na iOS, macOS oraz watchOS. Można swobodnie dostosowywać ją do swoich potrzeb i integrować z szeroką gamą innych usług i aplikacji.
Bear (Włochy) – to aplikacja do szybkiego tworzenia przejrzystych notatek, dostępna jedynie na systemach Apple. Podobna do konkurencyjnego Evernote’a.
Elk (Singapur) – aplikacja dla osób, które chcą śledzić aktualne kursy walut na swoim Apple Watchu. Wszystkich walut jest w niej ponad 150, a Elk pozwala szybko porównywać je według aktualnej lokalizacji i strefy czasowej.
Enlight (Izrael) – dostępny jedynie na iPhone’ach i iPadach edytor zdjęć, który pod względem narzędzi i ilości opcji, może konkurować z programami na PC.
Kitchen Stories (Niemcy) – aplikacja z przepisami kuchennymi, działająca zarówno na iPhone’ach, iPadach, jak i Apple Watchu czy Apple TV (aplikacja dostępna jest również na Androidzie)
Lake (Słowenia) – to wirtualna kolorowanka wykorzystująca Apple Pencil.
Things 3 (Niemcy) – osobisty organizer zintegrowany z usługami z iOS, macOS oraz watchOS (włączając w to Kalendarz, Przypomnienia, 3D Touch)

Najlepsze gry mobilne

Blackbox (Stany Zjednoczone) – Gra mobilna, która polega na przechodzeniu przez kolejne niestandardowe łamigłówki i zagadki. Aplikacja korzysta jednak nie tylko z interfejsu dotykowego, ale także mikrofonu czy żyroskopu, a w dodatku wygląda i brzmi bardzo przyjemnie.
Mashroom 11 (Stany zjednoczone) – mobilna gra platformowo-logiczna z ręcznie malowanymi tłami i immersyjną rozgrywką. Polega na „przepychaniu” palcem zielonej substancji przez kolejne etapy. Wykorzystuje multigesty oraz 3D Touch (gra dostępna jest również na Androidzie i PC).
Old Man’s Journey (Austria) – kolejna gra mobilna, tym razem przygodowa. Opiera się na zmyślnej mechanice manipulowania krajobrazem, która służy rozwiązywaniu zagadek. Oprócz tego to przyjemna wizualnie i, jak przekonują twórcy, pełna emocjonalnej narracji podróż (gra jest również dostępna na Androidzie i PC).
Severed (Kanada) – jako przygodowa gra akcji, wyróżnia się nie tylko komiksowym stylem graficznym, ale też rozgrywką (w trakcie walk ciosy zadawane są pociągnięciami palca po ekranie). Aplikacja została specjalnie zoptymalizowana pod iOS (korzysta z 3D touch oraz synchronizacji zapisów stanu gry z iCloud).
Splitter Critters (Kanada) – gra logiczna, która według Apple, zasłużyła na nagrodę za przemyślane, dotykowe sterowanie, projekt dźwięku i minimalizm. Rozgrywka opiera się na dzieleniu plansz i dopasowywania do siebie ich fragmentów (gra dostępna jest również na Androidzie)
Źródło:
www.apple.com
 

Udostępnij
Zobacz także