Konferencje

Apple i HTC pracują nad bateriami dla smartzegarków, Pebble uruchamia sklep z aplikacjami

Smartzegarki to urządzenia, które w niedługim czasie mogą stać się must-have dla każdego posiadacza smartfona. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowych urządzeń oraz w ich udoskonalaniu. Apple i HTC planują wyprodukować nowe urządzenia, dołączając tym samym do reszty producentów, którzy ciągle pracują nad udoskonaleniem baterii, która stanowi piętę achillesową smartwatchy. Pebble natomiast uruchomiło swój sklep z aplikacjami dla iOS.
Krótka żywotność baterii w smartzegarkach to problem, z którym borykają się wszystkie koncerny. Apple postanowiło poszukać rozwiązania, wyposażając wyświetlacz smartwatcha w specjalną powłokę solarną, dzięki której zegarek ładowany będzie promieniami słonecznymi. Wprowadzenie tego pomysłu w życie może jednak nie być tak proste, jak się wydaje i jego realizacja może zająć jeszcze kilka lat. Jak podaje nowojorski The Times, Apple zatrudniło inżynierów wyspecjalizowanych w produkcji baterii, którzy dotychczas pracowali dla takich firm jak Tesla czy Toyota, do współpracy m.in. przy elastycznych bateriach czy miniaturowych komponentach, które mogłyby czerpać energię z zewnętrznego ruchu. Znalezienie idealnego rozwiązania dla baterii smartwatcha może jednak zająć Apple jeszcze sporo czasu, najważniejsze jednak, aby rezultat przyniósł spodziewane efekty.
HTC przypomina o sobie odważnym stwierdzeniem, iż rozwiązało problem słabej baterii w smartzegarkach. Firma planuje wypuścić swoje urządzenie jeszcze w tym roku. Cher Wang, prezes HTC, twierdzi, iż firma zainteresowana była smartzegarkami już wiele lat temu, dzięki czemu udało im się  rozwiązać problem baterii dość szybko na tle konkurencji. Firma na razie nie zdradza szczegółów, wobec czego pozostaje nam czekać na efekty ich pracy oraz na premierę smartzegarka od HTC.
Pozostając w temacie smartzegarków, w poniedziałek, 3 lutego 2014 r. , Pebble uruchomiło swój własny sklep z aplikacjami na platformie iOS. Premiera sklepu z aplikacjami dla Androida ma odbyć się już wkrótce.
Jak widać, obecnie producenci zdali się odpuścić nieco pracę nad nowymi technologiami w zakresie samych smartfonów, aby w pełni skupić na stworzeniu idealnego smartzegarka. Walkę o ten tytuł podjęły wszystkie duże koncerny, co, miejmy nadzieję, przyniesie efekty w postaci naprawdę dopracowanych i solidnych urządzeń.
Źródła:
www.theverge.com/2014/2/2/5372732/apple-iwatch-may-use-wireless-charging-or-solar-power
www.engadget.com/2014/02/05/htc-wearable-battery-life/
www.engadget.com/2014/02/01/pebble-smartwatch-app-store/
Zdjęcie:
alexey_boldin © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także