Konferencje

iOS pobiło Androida w kategorii mCommerce

Badania przeprowadzone przez firmę AdTruth wykazały, że Apple jest bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o mobile commerce, czyli sprzedaż za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Mimo, iż więcej Amerykanów korzysta z Androida, niż z iOS, 57% zakupów dokonywanych poprzez telefony to zakupy dokonane w systemie iOS (dane z pierwszej połowy 2013 roku).
Na mapie, jaka obrazuje wyniki badań na obszarze USA wyraźnie widać dominację iOS w zakrecie mCommerce. Jedynie 6 stanów zostało zdominowanych przez Androida, w 7 stanach Android „zremisował” z iOS. W pozostałych stanach króluje system od Apple.
Takie wyniki badań potwierdzają tezę płynącą z badań firmy Piper Jaffray, wg których pomimo tego, iż więcej osób posiada telefony z Androidem, to jednak iOS jest częściej wykorzystywany w praktycznym użyciu. 65% mobilnego ruch w Stanach Zjednoczonych pochodzi właśnie ze smartfonów z iOS. Ruch mobilny z Androida to jedynie 30%.
Takie wyniki badań najprawdopodobniej wynikają z faktu, iż użytkownicy mieli wcześniej do czynienia z iPhone’ami, niż ze smartfonami z Androidem. Dla przypomnienia, iOS funkcjonuje na rynku od 2007 roku, natomiast Android pojawił się na rynku rok później. Niby to jedynie rok różnicy, ale w świecie nowoczesnych technologii taki okres potrafi mieć ogromne znaczenie.
better apple map
Źródło:
http://www.businessinsider.com/map-shows-apple-ios-dominating-m-commerce-2013-9 
http://www.businessinsider.com/the-iphone-dominates-mobile-web-traffic-in-the-us-2013-9

Udostępnij
Zobacz także