Konferencje
Mobile Trends

Apple prawdopodobnie kupuje Beats Audio za 3,2 miliardy dolarów!

Tuż przed weekendem (9.05.14 r.) w internecie pojawiły się pogłoski o zakupie Beats Audio przez Apple za cenę 3.2 miliardów dolarów. Do tej pory żadna z firm nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale sieć już zalała fala artykułów o jednoznacznym tytule: „Apple kupuje Beats Audio”.
Apple do tej pory trzymało się z dala od tego typu transakcji, w których duże firmy zostały kupowane przez jeszcze większe firmy (patrz: Facebook), ale jak widać – do czasu. Okazuje się bowiem, iż najprawdopodobniej Apple zakupiło Beats Audio za 3,2 miliarda dolarów. To największa tego typu transakcja w historii Apple.

O Beats Audio

Beats Audio słynie z produkcji wysokopółkowych, świetnych jakościowo słuchawek i głośników, a także z platformy streamingowej. Współzałożycielem firmy jest amerykański raper Dr. Dre. 50,1% udziałów firmy przez pewien czas należało do HTC, jednak firma sprzedała swoje udziały w zeszłym roku.

Możliwe efekty transakcji

Dlaczego Apple miałoby w ogóle kupić Beats? Beats Music w połączeniu z iTunes może zaskutkować stworzeniem świetnej platformy muzycznej, gdzie cechy tradycyjnego iTunes łączyłyby się ze stremingiem muzyki. Urządzenia Beats Audio mogą stać się „preferowanymi” urządzeniami audio dla komputerów i urządzeń Mac i iOS. Ponadto na jakości zyskać mogą słuchawki, dołączane w zestawie do urządzeń Apple – iPhone’ów czy iPodów.
Transakcja nie wydaje się być więc prowadzoną „na ślepo”, ponieważ sprzęt Beats Audio zdecydowanie zaliczany jest do tych ekskluzywnych i kojarzonych z najwyższą jakością, podobnie, jak sama marka Apple. Apple najprawdopodobniej chce również położyć nacisk na świetną jakość dźwięku i w ten sposób jeszcze bardziej wypromować swój sprzęt, za kolejną grupę docelową obierając miłośników muzyki, dla których kluczowym kryterium jest jakość dźwięku.
Źródło:
http://www.engadget.com/2014/05/08/apple-rumored-to-be-acquiring-beats
http://www.geek.com/apple/apple-may-have-just-acquired-beats-audio-for-3-2-billion-1593484/
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/umowy-i-fuzje/2014/05/apple-kupil-beats

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także