Konferencje
Mobile Trends

Apple prawdopodobnie pracuje nad platformą płatności mobilnych!

Wall Street Jurnal donosi, powołując się na anonimowych informatorów, że Apple planuje stworzyć platformę mobilnych płatności.  Jeżeli informacje te okażą się prawdziwe, przed nami spore zmiany w tym segmencie rynku.
Zgodnie z tym co podają źródła Wall Street Jurnal – Eddy Cue, starszy wiceprezes Internet Software and Services w Apple, odpowiedzialny m.in. za zakładanie internetowego sklepu Apple w 1998 oraz sklepu muzycznego Apple iTunes w 2003, spotkał się z grupą dyrektorów zarządzających by omówić zainteresowanie Apple obsługą płatności za dobra materialne i usługi.
Kolejnym sygnałem, który przemawia za planami Apple, jest przeniesienie Jennifer Bailey, piastującej długo stanowisko dyrektora zarządzającego, do nowej roli, która właśnie miałaby służyć – jak podają trzy osoby posiadające rzekomo wiedzę na ten temat – budowaniu biznesu płatności mobilnych. Jennifer była odpowiedzialna za prowadzenie sklepu internetowego Apple.
Ci sami informatorzy twierdzą, że Apple prowadziło również rozmowy z co najmniej pięcioma dyrektorami zarządzającymi z branży płatności mobilnych, zanim zatwierdzono na nowym stanowisku panią Bailey.
Rzeczniczka Apple odmówiła komentarza w tej sprawie, odmówiła również skontaktowania z Jennifer Bailey. Ta otatnia także nie odpowiedziała na prośbę o informację ze strony Wall Street Jurnal.
Doniesienia te są bardzo prawdopodobne, ponieważ Apple posiada doskonałe warunki, żeby wejść na rynek płatności mobilnych. Ciągle powiększająca się liczba użytkowników iPhone’ów oraz iPadów a także setki milionów danych z kart kredytowych zebranych za pośrednictwem iTunes mówią same za siebie. W chwili obecnej Apple obsługuje płatności za filmy, książki i muzykę poprzez iTunes.  Możliwe jest również płacenie telefonem w sklepach stacjonarnych Apple za niektóre przedmioty po ich zeskanowaniu telefonem, dzięki karcie kredytowej powiązanej z kontem iTunes.
Rynek płatności mobilnych jest warty ogromne pieniądze, dlatego nie byłoby wcale zaskoczeniem, gdyby technologiczny gigant chciał trochę uszczknąć z tego tortu. Wiele wskazuje na to, że doniesienia mogą okazać się prawdziwe.
Źródło:
online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303448204579341290395762338
Zdjęcie:
arsdigital © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także