Konferencje
Mobile Trends

Apple wyprodukuje słuchawki Beats połączone za pomocą portu Lightning

12 maja Apple zakupiło Audio Beats za 3,2 miliardy dolarów. Do tej pory zagadką było, jak Apple może wykorzystać muzyczny potencjał tej współpracy. Pojawiły się już jednak pierwsze informacje na ten temat – Apple wyprodukuje współpracujące z iOS słuchawki. Co więcej, zrezygnuje ze standardowego połączenia jack 3,5mm na rzecz portu Lightning.
Na początku miesiąca Apple zaprosiło producentów do współpracy nad słuchawkami, udostępniając nowe specyfikacje w ramach programu MFi (Made-For-iPhone/iPad/iPod). Program ten pozwoli producentom na stworzenie słuchawek, które będą połączone z urządzeniami iOS za pomocą portu Lightning, zamiast standardowego wejścia słuchawkowego 3,5mm. Słuchawki połączone za pomocą Lightning umożliwią słuchanie muzyki w – jak obiecuje Apple – wyjątkowej jakości. Za ich pomocą będzie można sterować np. głośnością, jak i również aplikacjami jak np. iTunes Radio. Aby korzystać z słuchawek, wystarczy system zaktualizowany do wersji iOS 7 lub nowszej.
Zalety wykorzystania połączenia Lightning to między innymi możliwość wzajemnego poboru energii – słuchawki będą mogły być zasilane poprzez urządzenia Apple, jak i urządzenia Apple będą mogły być ładowane z pomocą słuchawek, jeśli te będą posiadały własny akumulator. Nowe połączenie powinno zdecydowanie wyróżnić słuchawki Apple od pozostałych, istniejących na rynku urządzeń audio, nie tylko ze względu na połączenie, ale przede wszystkim na wysoką jakość dźwięku.
Źródło:
http://9to5mac.com/2014/06/03/apple-introduces-mfi-specs-for-lightning-cable-headphones-support-arriving-in-future-ios-update/
http://www.businessinsider.com/apple-headphone-shakeup-2014-6

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także