Konferencje

Apple zlikwiduje Beats Audio?

Na początku maja tego roku Apple postanowiło zakupić Beats Audio za 3,2 miliardy dolarów. Jednak do tej pory współpraca nie przyniosła żadnych spektakularnych efektów, o Beats Audio nawet nie wspominano podczas eventu marki 9 września, a sama aplikacja nie została preinstalowana na najnowszych iPhone’ach. Apple dotychczas w żaden sposób nie wykorzystało streamingu Beats Audio, a osoby, które dotychczas pracowały nad tym projektem, zostały najprawdopodobniej przeniesione do innych działów Apple, m.in. do rodzimego iTunes. Apple jednak neguje te informacje.

Apple zaprzecza pogłoskom

Spekulacje dotyczące likwidacji Beats Audio pojawiły się niedawno w mediach. Jednak Apple szybko zareagowało na plotki – rzecznik Apple, Tom Neumayr oznajmił, iż informacje, jakie padły w raporcie Tech Crunch, od którego wszystko się zaczęło, nie są prawdziwe. Jednak poza jednym krótkim stwierdzeniem, iż dane z raportu „nie są prawdziwe”, nie padło więcej słów wyjaśnień.

Alternatywne rozwiązania

Jako iż Apple nie podało żadnych dodatkowych informacji, być może firma  planuje przekształcenie marki, ale nie chce wydawać jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Inną możliwą opcją jest również to, iż Apple szykuje dla użytkowników dużą muzyczną niespodziankę. Bardziej prawdopodobna jest jednak opcja, w której dojdzie do połączenia sił streamingu Beats Audio oraz iTunes, które razem stworzą jeden potężny serwis muzyczny. Mało prawdopodobne jest również to, aby Apple zrezygnowało również z gałęzi Beats, która zajmuje się produkcją słuchawek – cieszą się one dobrą opinią, a samo Apple zapowiedziało produkcję słuchawek pod szyldem Beats.
Źródło:
http://techcrunch.com/2014/09/22/apple-plans-to-shut-down-beats-music/
http://recode.net/2014/09/22/apples-beats-music-brand-may-go-away-apples-beats-music-service-is-sticking-around/
http://www.ubergizmo.com/2014/09/apple-may-kill-beats-music/

Udostępnij
Zobacz także