Konferencje

Aria – gadżet umożliwiający gestową obsługę smartwatchy

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne, mimo faktu, że ciągle trwają prace nad ich udoskonalaniem. Smartwatche pozwalają na kontrolę najważniejszych wiadomości i funkcji smartfona za pomocą urządzenia, które dosłownie zawsze jest w zasięgu ręki. Problem stanowi jednak fakt, że do ich obsługi – w przeciwieństwie do smartfonów – zawsze potrzeba dwóch rąk, pierwszej z samym smartzegarkiem i drugiej, do tapowania. Na przeciw temu problemowi wyszli twórcy gadżetu Aria, który sprawi, że od tej pory korzystanie ze smartzegarka będzie możliwe jedynie z użyciem jednej ręki – konkretnie tej, na której umieszczony jest zegarek – za pomocą gestów, takich jak zginanie palców czy zaciskanie dłoni.
Aria to mała opaska, która przeznaczona jest do noszenia razem z posiadanym już smartwatchem, pod jego oryginalnym paskiem. Współpracuje ze smartzegarkami działającymi w oparciu o system Android Wear oraz zegarkami Pebble Time. Całe działanie gadżetu opiera się na analizowaniu ruchów nadgarstka i na ich podstawie pozwala na obsługę smartzegarka. Wystarczy jedynie poruszać w tym celu palcami czy zaciskać dłoń, a opaska odszyfruje wykonane gesty. Dzięki Arii można korzystać z głównych funkcji smartwatcha, bez konieczności tapowania drugą ręką po jego ekranie. Korzystanie z zegarka stanie się więc łatwiejsze np. podczas rozmów przez telefon, jedzenia czy jazdy komunikacją miejską.
aria-wearable
Aria to kolejne „dziecko” crowdfundingu. Sprzedaż gadżetu rozpocznie się w przeciągu najbliższych tygodni za pośrednictwem strony Kickstarter. Najtańsza opcja, dedykowana zegarkom Pebble, kosztować będzie 69 dolarów. Wersja dla zegarków z Android Wear to koszt 169 dolarów. W przypadku Pebble, opaska łączyć się będzie bezpośrednio ze smartzegarkiem i nie będzie potrzebować oddzielnej baterii ani ciągłego połączenia Bluetooth. Inaczej sprawa ma się w przypadku zegarków z Androidem – tutaj niezbędna jest już oddzielna bateria. Natomiast wraz z zakupem tego typu opaski, developerzy otrzymają dostęp do SDK, a więc będą mogli sami „pobawić się” ustawieniami opaski, co ma stanowić pewnego rodzaju rekompensatę za konieczność ładowania kolejnego sprzętu.

Źródło:
http://techcrunch.com/2015/05/22/the-aria-lets-you-control-your-smart-watch-without-touching-it/

Udostępnij
Zobacz także