Konferencje

Asystent Cortana od Microsoftu dostępny na telefony z Androidem i iOS

Coraz bardziej zbliżamy się do ery „gadających sprzętów”, gdzie zamiast przyciskać przyciski, będziemy do większości sprzętów elektronicznych po prostu mówić – a one będą nam odpowiadać.. Asystent Siri od kilku lat ułatwia życie użytkownikom sprzętów Apple. Ponad rok temu Microsoft zaproponował swojego własnego asystenta – Cortana – dostępnego na urządzeniach z systemem Windows Phone 8.1.. Teraz asystent od Microsoftu będzie obecny również na telefonach z Androidem oraz iOS.
Microsoft pracuje właśnie nad kolejną wersją systemu – Windows 10 – który ma być dostępny już tego lata. Głównym atutem systemu ma być idealna komunikacja pomiędzy wszystkimi posiadanymi urządzeniami – smartfonem, tabletem i komputerem. Największy as stanowi jednak asystent Cortana, w którego przypadku Microsoft ma zamiar wyjść poza ramy systemowe, udostępniając go na wszystkie urządzenia z Androidem, iOS i oczywiście Windowsem.
reminder-210x350Wraz z aktualizacją systemu na komputerze (która ma być darmowa dla użytkowników wersji 7 i 8), na komputerze pojawi się asystent Cortana, który oczywiście będzie obecny również na sparowanym telefonie. Cortana ma ułatwić m.in. zarządzanie pocztą, spotkaniami czy przypomnieniami. Różnice systemowe pomiędzy Windows Phone a Androidem czy iOS oczywiście nadal będą w pewien sposób odczuwalne, a funkcjonalność Cortana ograniczona – nie będzie możliwości edycji ustawień, uruchamiania aplikacji, jak i przywołania asystenta za pośrednictwem komendy „Hey Cortana” – te funkcje bowiem są mocno zintegrowane z konkretnym systemem, jakim jest Windows Phone.
W nowej wersji systemu operacyjnego Windows znajdzie się aplikacja Phone Companion, która pozwoli na połączenie komputera ze smartfonem, niezależnie od rodzaju systemu, jaki został na nim zainstalowany. Aplikacja poprowadzi użytkownika przez proces parowania urządzeń. Po zakończeniu procesu, dzięki korzystaniu z narzędzi takich jak OneDrive, OneNote czy Office, użytkownik będzie miał dostęp do tych samych plików i wiadomości ze wszystkich posiadanych urządzeń.

Źródło:
http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/05/26/your-windows-10-pc-will-love-all-the-devices-you-own/?linkId=14489086

Udostępnij
Zobacz także