Konferencje

Best of 2014 wg Apple, czyli najlepsze aplikacje i gry roku 2014 na iOS!

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim nadeszła pora na wszelkie podsumowania. Wczoraj pisaliśmy o listach najlepszych aplikacji i gier na Androida, oficjalnie publikowanych przez Google. Dzisiaj przedstawiamy „najlepszych z najlepszych” w ujęciu Apple. Jak dobrze wiemy, wiele aplikacji i gier mobilnych dostępnych jest w obydwu sklepach – zarówno w Google Play Store jak i w iTunes, ale wieloma z aplikacji mogą cieszyć się jedynie użytkownicy systemu iOS. Poniżej przedstawiamy najlepsze pozycje ze sklepu Apple. Nawet, jeśli niektóre aplikacje dostępne są w obydwu sklepach, nie w każdym z nich zostały ocenione w ten sam sposób.
Apple zadbało o różnorodność i w swoim rankingu zamieściło aplikacje z niemal każdej kategorii. Pierwsze miejsce i miano najulubieńszej aplikacji roku 2014 zgarnęła gra, którą można zakwalifikować do kategorii logicznych – Elevate. Gra pomaga wyćwiczyć zdolność koncentracji i umiejętności logiczne. Aplikacja dostępna jest również dla użytkowników Androida, jednak nie podbiła ich serc.
Drugie miejsce na podium należy się aplikacji Hyperlapse, czyli wariacja na temat Instagrama. O aplikacji pisaliśmy już bardziej szczegółowo podczas jej premiery, dzisiaj tylko przypomnimy, iż polega ona na przekształcaniu nagrań video w niezwykle płynne ujęcia oraz udostępnianie ich znajomym.
Wśród wyróżnionych przez Apple tegorocznych nowości znalazła się również facebookowska aplikacja Facebook Paper, również dostępna na wyłączność tylko dla użytkowników urządzeń Apple.
Pojawiły się jednak aplikacje, co do których Google i Apple są zgodne. W obydwu rankingach pojawiły się takie pozycje jak UberYahoo News Digest czy SwiftKey Keyboard. Miano najlepszej gry na iPada otrzymała, również dostrzeżona przez Google, gra Monument Valley.
Miano gry roku otrzymała gra Threes!, czyli kolejna pozycja z kategorii gier logicznych, schematem działania przypominająca również niesamowicie popularną tego roku grę 2048. Zwycięzca tej kategorii jest również dostępny dla systemu operacyjnego Android, gdzie kosztuje 6,12zł.
Jak wspominaliśmy wcześniej, w rankingu Apple znalazł się cały przekrój kategorii. Miejsce dla siebie znalazła aplikacja z kategorii mHealth – Health Mate, pozwalająca badać puls za pomocą iPhone’a. Najlepszymi aplikacjami służącymi do edycji zdjęć okazały się Camu, Waterlogue, Litely i Camera+. Ponadto w rankingu znajdziemy również aplikację do tworzenia własnych opowieści za pomocą wyjątkowo estetycznej odsłony wizualnej – Steller, aplikację do rozpoznawania konstelacji gwiazd – Star Walk 2 czy aplikację z przepisami – Yummly. Poza tym oczywiście znalazło się miejsce na aplikacje z kategorii newsowych, narzędziowych czy do monitorowania aktywności fizycznej.
Spoglądając na screeny wielu aplikacji nie da się ukryć, że aplikacje dostępne dla iOS łączy pewna spójność estetyczna i design, który sprawia, że nieraz sama funkcjonalność aplikacji zdaje się być mniej istotna, a sama przyjemność jej użytkowania gwarantują doznania estetyczne. O podobną spójność Androida ma zadbać najnowsza wersja systemu – Lollipop 5.0 wraz z Material Design, jednak niestety pewnie sporo czasu upłynie, zanim na Androidzie zagości aż taka spójność estetyczna.
Pełną listę znajdziecie m.in. pod tym adresem.

Udostępnij
Zobacz także