Konferencje

BlackBerry kupuje WatchDox, dążąc do stania się liderem w dbaniu o bezpieczeństwo mobilnych danych

BlackBerry to firma od kilku lat walcząca o swoje przetrwanie na rynku mobilnym. Firma od zawsze ukierunkowana była przede wszystkim na przedsiębiorstwa i ludzi biznesu, budując swoją markę w oparciu o tę grupę docelową. Dwa lata temu BlackBerry otarło się o całkowitą upadłość, jednak ostatecznie znalazł się nabywca, a firma pozostała na rynku i wypuściła od tego czasu kilka nowych urządzeń. Teraz BlackBerry postanowiło zadbać nie tylko o hardware biznesmenów, ale także o bezpieczeństwo ich danych, podejmując decyzję o nabyciu startupu WatchDox. Podjęte przez BlackBerry w ostatnim czasie działania mają doprowadzić do osiągnięcia pozycji lidera w kwestii dbania o bezpieczeństwo mobilne przedsiębiorstw.
BlackBerry właśnie ogłosiło nabycie firmy WatchDox. Jest to startup dbający o bezpieczeństwo danych, jakie przepływają pomiędzy przedsiębiorstwami, niezależnie od użytkowanego urządzenia. BlackBerry chce zaoferować swoim klientom najwyższy poziom kontroli nad plikami, nawet, jeśli dane opuszczą już korporacyjną sieć. Technologia WatchDox ma wesprzeć i wzbogacić istniejący już w BlackBery system Enterprise Mobility Management (EMM).
Dzięki systemowi WatchDox właściciel danych ma nad nimi pełną kontrolę, będąc powiadamianym o wszelkich działaniach dotyczących plików: kopiowaniu, edytowaniu, przesyłaniu a nawet drukowaniu. Pierwotny właściciel danych może nawet zdalnie zablokować do nich dostęp lub usunąć je z cudzych kont. Filozofia WatchDox idealnie wpisuje się w politykę BlackBerry, która dba o maksymalnie sprawne, a zarazem bezpieczne komunikowanie się w biznesie, pomiędzy pracownikami czy oddziałami danej firmy.
Jak mówi John Chen, CEO BlackBerry, ta akwizycja ma pomóc BlackBerry w staniu się głównym graczem na polu dbałości o bezpieczeństwo komunikacji mobilnej,  bezpieczeństwo aplikacji oraz całego software’u. System bezpieczeństwa danych ma wspierać wszystkie systemy operacyjne oraz urządzenia, niezależnie od ich producenta. O silną pozycję BlackBerry na tym polu ma zadbać również zeszłoroczne nabycie firmy Secusmart (specjalizującej się w szyfrowaniu głosu oraz danych), partnerska współpraca z Samsungiem oraz ogół działań firmy. BlackBerry chce zadbać o bezpieczeństwo zarówno połączeń głosowych, wiadomości tekstowych i innych plików, a dzięki nabyciu WatchDox, również o bezpieczeństwo danych przedsiębiorstw. Cytując CEO i założyciela WatchDox, Moti Rafalin, bezpieczeństwo danych w firmie ma przyczynić się do wyższego poziomu współpracy pracowników oraz ich większej produktywności. Równocześnie dbałość o bezpieczeństwo odsuwa od firmy ryzyka finansowe oraz reputacyjne.
Nie ujawniono jeszcze szczegółów transakcji ani konkretnej daty jej finalizacji. Według niektórych źródeł, BlackBerry ma zapłacić za WatchDox kwotę rzędu od 100 do 150 milionów dolarów.
Źródło:
http://www.marketwired.com/press-release/blackberry-acquiring-watchdox-bolster-mobile-content-security-enterprise-collaboration-nasdaq-bbry-2011749.htm
http://www.globes.co.il/en/article-blackberry-set-to-buy-watchdox-for-150m-1001030016
Zdjęcie:
everythingpossible © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także