Konferencje

BlackBerry zyska własnego głosowego pomocnika – BlackBerry Assistant

BlackBerry dzielnie walczy o odzyskanie pozycji na rynku smartfonów. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o rosnących akcjach firmy oraz przygotowaniu do wypuszczenia oryginalnego, bo kwadratowego phabletu BlackBerry Passport. Teraz urządzenia BlackBerry zyskają także swojego głosowego pomocnika, podobnego do apple’owskiego Siri. Asystent nie dostanie jednak własnej tożsamości i imienia i pozostanie po prostu BlackBerry Assistant.
Wczoraj (16.07.2014) BlackBerry powiadomiło wprowadzeniu własnego asystenta, który będzie mógł być nawigowany za pomocą głosu, analogicznie do Siri, jakiego spotkamy w urządzeniach z iOS czy Cortany z Windows Phone. BlackBerry Assistant będzie reagował zarówno na polecenia głosowe, jak i te wypisane bezpośrednio na ekranie głównym za pomocą klawiatury. Zagości on na systemie operacyjnym BlackBerry 10.3, a więc przetestować go będzie można kupując BlackBerry Passport, kwadratowy smartfon, który jest stanowi najbliższą premierę BlackBerry. Asystent ma również współpracować z dowolnymi urządzeniami połączonymi za pomocą technologii Bluetooth.
Głosowi asystenci są czymś, co dawniej widywaliśmy jedynie w filmach Sci-Fi, obecnie powoli stają się standardem. Z pomocą asystenta będziemy mogli uruchamiać aplikacje, obsługiwać social media czy kontrolować ustawienia urządzenia. Kiedy prowadzimy samochód, będziemy mogli poprosić asystenta o przeczytanie nam nowego maila. Kiedy podczas spotkania napiszemy „Przypomnij mi o  spotkaniu w środę”, telefon za nas utworzy powiadomienie o takiej treści. Podobnie jak asystent Cortana, asystent BlackBerry będzie zapamiętywał nasze akcje, aby w przyszłości mógł jeszcze lepiej służyć pomocą. Firma zapewnia, iż asystent zaskoczy każdego użytkownika swoją precyzyjnością i trafnością.
Źródło:
http://blogs.blackberry.com/2014/07/blackberry-assistant/

Udostępnij
Zobacz także