PPRO, globalna platforma oferująca rozwiązania płatnicze – między innymi dla agentów rozliczeniowych – podpisała z Polskim Standardem Płatności umowę o uczestnictwo w systemie BLIK. Dzięki temu, agenci rozliczeniowi i partnerzy PPRO, będą udostępniać płatności BLIKIEM sklepom internetowym na całym świecie. To kluczowy krok w budowaniu masowej akceptacji BLIKA w globalnym ecommerce.
PPRO jest globalną platformą obsługującą bezpośrednio płatności oraz pierwszym międzynarodowym partnerem BLIKA. Partnerstwo to zapewnia PPRO – jako międzynarodowemu agentowi rozliczeniowemu oraz globalnej sieci dostawców usług płatniczych – możliwość prowadzenia obsługi płatności realizowanych tą popularną metodą.
Partnerska współpraca zostaje podjęta w momencie, kiedy wymiana handlowa zyskuje na znaczeniu w wymiarze transgranicznym. Klienci szukają towarów oraz niższych cen poza swoimi rodzimymi rynkami. Firma badawcza Forrester prognozuje, że do 2022 roku 20 proc. handlu elektronicznego detalicznego będzie prowadzona w wymiarze transgranicznym. Podczas gdy handel elektroniczny rozwija się w wymiarze ogólnoświatowym, płatności coraz częściej realizowane są w wymiarze lokalnym.
Dla Polskiego Standardu Płatności to ważny krok w ramach strategii szerokiego udostępniania płatności BLIK w zagranicznych serwisach ecommerce. Dzięki współpracy z PPRO, wszyscy agenci rozliczeniowi, którzy korzystają z jego rozwiązań na lokalnych rynkach, będą mogli udostępnić swoim klientom – sklepom internetowym – płatności BLIKIEM.
– To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania BLIKA przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje je swoim klientom – mówi. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę BLIKA dla zagranicznych banków. – mówi Monika Król, Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. – Od dłuższego czasu obserwujemy zwiększone zainteresowanie globalnych operatorów płatności potencjalną współpracą z nami. Sukces BLIKA od początku był monitorowany przez zagranicznych agentów rozliczeniowych, dlatego jestem przekonana, że ta współpraca zaowocuje jeszcze szerszą siecią akceptacji w eCommerce.
BLIK staje się coraz popularniejszym sposobem płatności e-commerce w Polsce. Według danych Narodowego Banku Polskiego już od trzech kwartałów powiększa swoją przewagę w tym zakresie nad płatnościami kartą. Dzięki współpracy z PPRO użytkownicy BLIKA będą mogli korzystać z niego w sklepach internetowych na całym świecie.
– Rosnąca popularność płatności typu „push” to efekt dążenia klientów do większej kontroli nad swoimi finansami i prywatnością, a z drugiej strony – akceptantów do ograniczania kosztów i ryzyka procesu akceptacji płatności. Zatem, niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy być pierwszym międzynarodowym partnerem dla BLIKA. Bezpośrednia integracja z polskim systemem płatności mobilnych usprawni obsługę płatności dla użytkowników końcowych, czyli klientów oraz akceptantów, a także przyczyni się do wzrostu wolumenu sprzedaży. Zarówno nasi partnerzy, jak i my, z niecierpliwością czekają na wymierne efekty zawarcia tej długoterminowej współpracy partnerskiej – powiedział Jack Ehlers, Dyrektor Produktu, Sieci Płatności oraz Rozwoju w PPRO.
O BLIKU
BLIK to ogólnokrajowy, powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej.
O PPRO
PPRO jako specjalista płatności cyfrowych eliminuje zawiłości związane z płatnościami cyfrowymi realizowanymi w wymiarze transgranicznym, jak i na rynku krajowym, poprzez dokonywanie rozliczeń w ramach rozległego zakresu metod płatności lokalnych na rzecz dostawców usług płatności w ramach jednego kontraktu, za pośrednictwem jednej platformy oraz jednej prostej integracji. PPRO obsługuje lokalne metody płatności w ponad 100 krajach, umożliwiając dostawcom usług płatności dotarcie do szerszego grona klientów, zorganizowanie nieskomplikowanego systemu rozliczeń oraz osiąganie wyższych współczynników konwersji na korzyść swoich akceptantów. Założony w 2006 roku PPRO jest ogólnoświatową instytucją finansową posiadającą licencję e-money wydaną przez Financial Conduct Authority, organ nadzoru finansowego w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie internetowej www.ppro.com.