Konferencje

Bolt – wyciek z Instagrama oraz kilka słów o aplikacji Wiper – dzięki niej skasujesz wiadomości z cudzego telefonu

Instagram przypadkiem udostępnił jedną z aplikacji spod swojego szyldu. Aplikacja nazywa się Bolt i ma być instagramową odpowiedzią na aplikację Snapchat. Na razie nie można pobrać aplikacji, jednak informacja o niej pojawiła się w androidowej wersji Instagrama. Moda na krótktrwałe wiadomości trwa, jednak mimo prób, nie wszyscy odnoszą w tej kwestii suckes – wystarczy spojrzeć na Facebooka. Ponadto pojawiają się aplikacje, które pozwolą na jeszcze lepszą ochronę swoich danych – dzięki aplikacji Wiper skasujemy wiadomósci nawet z cudzego telefonu!

Instagramowy Bolt

O Bolcie dowiedzieli się użytkownicy smartfonów z Androidem, u których pod górną belką pojawiła się informacja o nowej aplikacji. Bolt został opatrzony opisem „One tap photo messaging”, a więc jest to aplikacja służąca do „jednorazowego” wysyłania zdjęć, które po obejrzeniu ulegną skasowaniu. Tapnięcie w odnośnik do pobierania nie przynosi żadnego skutku i prowadzi do nieistniejącej strony w Google Play, ale być może aplikacja naprawdę jest w przygotowaniu i wkrótce będzie gotowa do pobrania na nasze urządzenia. Istnieją jednak również spekulacje, iż belka, jaką zobaczyli niektórzy użytkownicy Instagrama, to tylko test reklam, a nie udostępnienia nowej aplikacji.

Facebookowy Slingshot

Trend na samokasujące się wiadomości zdecydowanie kwitnie. Jednak nie wszystkie próby naśladowania pomysłodawcy, czyli Snapchata, są udane. W czerwcu tego roku Facebook uruchomił Slingshot, dostępny na Androida i iOS , czyli swoją wersję tego typu aplikacji, jednak nie odniosła ona zbytniego sukcesu. Co więcej, aplikację również spotkał fall-start i pojawiła się ona w sklepie wcześniej, niż powinna. Na początku była dostępna jedynie dla Amerykanów, później została udostępniona dla wszystkich krajów. Jej mechanizm wymusza na użytkownikach udzielenie odpowiedzi na każdą otrzymaną wiadomość. Slingshot nie odniósł jednak zbytniego sukcesu. Być może Bolt ma stanowić ulepszoną wersję aplikacji i Facebook w końcu trafi idealnie w gusta użytkowników?

Wiper Messenger, czyli kasuj wiadomości z cudzego telefonu

Na fali efemerycznych komunikatorów, powstała również aplikacja, dzięki której będziemy mieli pełną kontrolę nad swoimi wiadomościami. Dzięki aplikacji Wiper będziemy mogli skasować wiadomości nie tylko ze swojego telefonu, ale także z telefonu… odbiorcy. Aplikacja ma dać nam pełną kontrolę nad prywatnością wysyłanych wiadomości i wykonywanych połączeń. Wystarczy jedynie przycisnąć przycisk „Wipe”, aby wykasować całą historię wiadomości nie tylko ze swojego telefonu, ale również telefonu odbiorcy, jak i z serwera Wipe. Za pomocą aplikacji można wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy jak i dzwonić. Aplikacja zebrała aż 2.5 miliona dolarów  i jest dostępna w 17 językach. Można pobrać ją zarówno na Androida, jak i iOS.
wiper_3333 skitch
Źródło:
http://www.theverge.com/2014/7/24/5933075/instagram-bolt-app-snapchat-competitor
http://www.businessinsider.com/wiper-app-completely-erase-conversations-2014-7

Udostępnij
Zobacz także