Konferencje
Mobile Trends

Boom na inwestowanie mobilne. Która aplikacja najlepiej się do tego nadaje?

Skąd wziął się boom na inwestycje w mobile? Co łączy najstarszego brokera walutowego w Polsce i najbardziej innowacyjny proces otwarcia rachunku?

Wraz ze wzrostem zmienności rynkowej nastąpił wzrost liczby rachunków maklerskich. Trend ten na dobre rozpoczął się w marcu, był kontynuowany w kwietniu. Obecnie sytuacja się uspokoiła, ale – jak pokazują badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych – tendencja jest jasna: Polacy coraz częściej myślą o inwestowaniu, o emeryturze i o dodatkowych zarobkach. Zaktywizowali się zarówno inwestorzy giełdowi, jaki i ci inwestujący na rynkach pozagiełdowych, co widać po wzroście liczby otwartych nowych rachunków.

Boom inwestycyjny

Według Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w ciągu dwóch miesięcy – kwietnia i maja – przybyło 47 tys. nowych rachunków, a na koniec lipca nastąpiła powtórka wyniku odnotowanego w czerwcu i liczba rachunków maklerskich zwiększyła się o kolejnych 10 tysięcy.

Na koniec lipca liczba rachunków maklerskich wyniosła 1 328 750. Należy jednak zaznaczyć, że nie wszyscy brokerzy są zobligowani do raportowania danych do Krajowego Depozytu. Dane te nie pokazują też, które konta faktycznie można uznać za aktywne. Oznacza to, że boom na inwestycje w ostatnich miesiącach był jeszcze większy. Tak dużego ruchu w branży nie było od lat. Wysokie przyrosty zarezerwowane były do tej pory były dla okresów wielkich prywatyzacji i mocnych zwyżek na rynku.

Jest to dobra informacja, bo – jak wynika z „Raportu dotyczącego sytuacji finansowej domów maklerskich w 2019 r.” Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – liczba rachunków klientów w sektorze domów maklerskich spadła w 2019 r. o ponad 21% w stosunku do roku poprzedniego. To odbicie stało się możliwe w głównej mierze dzięki inwestowaniu mobilnemu.

– W dobie pandemii znacząco wzrosło zainteresowanie inwestycjami i przeniosło je do mobile, ponieważ wiele sektorów gospodarki stało się zwyczajnie niestabilnych, a wychodzenie z domu ograniczone. Sytuacja zmobilizowała niezmobilizowanych do szukania alternatywnych źródeł dochodu, zwłaszcza że – jak wynika z Badania Prudential Family Index – bardziej boimy się o finanse niż o zdrowie. Co więcej, ponad połowa rodaków doświadczyła pogorszenia sytuacji finansowej, a niestety ww. badanie pokazuje też, że większość Polaków nie była na takie ryzyko przygotowana pod względem oszczędności. Tym samym można powiedzieć, że sytuacja wymogła na nas poszukiwanie alternatywnych środków dochodu w wygodnej formie. Większość postawiła na rynki finansowe, ponieważ wystąpiła na nich bezprecedensowa zmienność – np. ceny ropy naftowej po raz pierwszy w historii były ujemne, złoto natomiast wchodziło na historyczne maksima. Zmienność skusiła inwestorów i tak przyszłość przyszła wcześniej – zaczęliśmy odchodzić od gotówki i fintechizować instytucje finansowe, dzięki czemu narodził się boom na o wiele łatwiej dostępne inwestycje mobilne. Jak podają raporty Adjust i App Annie– w II kwartale 2020 globalny wzrost liczby pobrań aplikacji wzrósł o 22%, w kategorii inwestowanie aż o 80%! W III kwartale z kolei – według raportu Sensor Tower – liczba pobrań aplikacji na całym świecie wzrosła o 22,8 proc. rok do roku – mówi Piotr Kardasz, dyrektor departamentu marketingu i kierownik ds. rozwoju produktu mobile w TMS Brokers. – Widać to szczególnie po użytkownikach naszej autorskiej aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers – dodaje.

Aplikacja pełna udogodnień – Aplikacja TMS Brokers to połączenie zaawansowanych technologii i intuicyjnych udogodnień. Podlega ona częstym ulepszeniom, a inwestorów może zachęcić m.in. mnogość instrumentów finansowych, którymi można handlować z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

Autorska aplikacja do mobilnego tradingu TMS Brokers zapewnia wygodny i intuicyjny dostęp do portfela inwestycyjnego, a także umożliwia szybkie zarządzanie kapitałem i ryzykiem. To co ją wyróżnia, to fakt, że skupia w sobie cały świat inwestycji: newsy, powiadomienia, rekomendacje, webinary, a także tutoriale, które krok po kroku wprowadzą Cię w nowoczesny świat inwestowania.

O jakości aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers świadczy też to, że została nominowana do nagrody Mobile Trends 2019 oraz do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020. Między innymi innowacyjność aplikacji sprawiła, że Dom Maklerski TMS Brokers trafił na Mapę Polskiego Fintechu 2020 w kategorii „Zarządzanie finansami osobistymi” i otrzymał nagrodę Invest Cuffs 2020 w kategorii Broker Forex Roku 2019.

Lider rankingu szybkości zakładania konta maklerskiego

Nie była ona jedynym powodem – TMS Brokers, poza aplikacją, na co dzień pracuje nad usprawnieniem szeregu procesów, by ułatwić klientom inwestowanie. Jednym z usprawnień jest onboarding, czyli proces pozwalający otworzyć rachunek inwestycyjny mobilnie, w mniej niż 8 minut. Jest to rozwiązanie o tyle wyjątkowe, że bez zbędnych formalności, selfie, a także bez konieczności użycia komputera i kamery – pozwala założyć bezpieczny rachunek maklerski. To innowacja na skalę Europy zamknięta w 33 kliknięciach! To też najlepszy wynik w Polsce, za co Dom Maklerski TMS Brokers został wyróżniony przez firmę Edisonda z grupy Grant Thornton w ostatnim badaniu. Na profilowanie klienta składa się jedynie 11 kliknięć.

Proces dołączenia do TMS działa intuicyjnie i bezproblemowo dzięki użyciu sztucznej inteligencji. Szybko weryfikuje ona tożsamość i legalność dokumentu na podstawie zdjęcia. Potem wystarczy uzupełnić prosty formularz, który nie wymaga wypełniania wielu rubryk. Proces rejestracji ogranicza się tylko do potwierdzania wczytanych danych. System od razu weryfikuje źródło pochodzenia środków.

Nauka inwestowania

Aplikacja pozwala za darmo uczyć się inwestowania na prawdziwych instrumentach, ale bez ryzyka – na wirtualnych środkach. Umożliwia też wygodne inwestowanie mobilne – z dostępem do historii transakcji, historycznymi spreadami i mnogością funkcjonalności. Ponadto aplikacja umożliwia natychmiastowe zamykanie lub modyfikowanie pozycji, zamknięcie wszystkich pozycji oraz łatwe ustawienie wielkości transakcji. Wszystkie pozycje są posegregowane: po instrumencie, wyniku, wielkości – wedle uznania.

To, co najbardziej wyróżnia aplikację TMS to m.in. serwis analityczny TMS NonStop. Zawiera on w sobie autorskie analizy tworzone na bieżąco przez wielokrotnie nagradzanych analityków TMS, ale też raporty, webinary i rekomendacje. W ciągu dnia w serwisie pojawia się około stu nowych newsów, komentarzy do danych i sygnałów o okazjach rynkowych. Aplikacja TMS to nie tylko intuicyjne narzędzie do inwestowania z bogatą bazą wiedzy tworzoną pod okiem Analityka Roku 2019, czyli kierownika departamentu analiz – Bartosza Sawickiego, ale też wiele udogodnień tj. sentyment inwestorów, czy płatności między różnymi kontami inwestycyjnymi.

– Przygodę z inwestowaniem warto zacząć od nauki mechanizmów rządzących rynkami i specyfiki pewnych instrumentów. Dobrze to wychodzi użytkownikom aplikacji TMS – widzimy, że po przejściu z konta DEMO na REAL działają w sposób przemyślany. Tych, którzy wahają się czy warto spróbować zachęcam do śledzenia naszych mediów społecznościowych i wypatrywanie następnych edukacyjnych konkursów inwestycyjnych, które nie tylko wspomagają naukę inwestowania poprzez zabawę i rywalizację, ale też umożliwiają zdobycie atrakcyjnych nagród! – mówi Piotr Kardasz, kierownik ds. rozwoju produktu mobile w TMS Brokers.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także