Konferencje

Campus Party i Campus Labs – festiwal i konkurs dla deweloperów i nie tylko!

Campus Party jest największym światowym festiwalem technologicznym. Obejmuje on innowacje, kreatywną naukę i cyfrową rozrywkę, gromadząc w sumie średnio 8-10 tysięcy uczestników z całego świata, a przede wszystkim  z Ameryki Południowej i Europy. W ramach festiwalu organizowane są także konkursy dla deweloperów, gdzie każdy ma szansę na sporą wygraną.

Campus Party

Campus Party to coroczny, tygodniowy festiwal, zainicjowany w 1997 roku. Uczestnicy to tzw. „campuseros” – hakerzy, deweloperzy, gracze i geeki, którzy w jednym miejscu mogą wymieniać się doświadczeniami. Campus Party uznawany jest za największe elektroniczne wydarzenie on-line na świecie. To ponad 800 godzin prezentacji, debat, warsztatów, konkursów i hackathonów. Za całym wydarzeniem stoi idea „Internet nie jest siecią komputerów, Internet to sieć ludzi”.
Edycje festiwalu odbywają się w takich krajach jak: Hiszpania, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, USA, Ekwador i Niemcy.

Campus Labs

W ramach Campus Party, we współpracy z Komisją Europejską, organizowany jest konkurs, w którym suma nagród w kilku konkurencjach wynosi 800 tysięcy Euro. W zeszłym roku ponad 700 zespołów z 20 krajów prezentowało swoje pomysły podczas wyzwań FI-WARE. W tym roku jedna z nagród może przypaść polskim deweloperom – wystarczy zgłosić się do konkursu!
Do dnia 24 kwietnia 2014, a więc jeszcze przez najbliższe 10 dni, można aplikować do dwóch konkursów:

Challenge Smart Society 

Celem tego wyzwania jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które będą niosły korzyści dla społeczeństwa. Bazując na platformie FI-WARE, rozwiązania te powinny uwzględniać takie aspekty życia społecznego jak  np. edukacja, zdrowie czy integracja i inicjatywa społeczna.
Łączna wartość nagród dla tej kategorii wynosi 200 tysięcy Euro. Więcej szczegółów dotyczących tego wyzwania oraz formularz aplikacyjny można znaleźć pod niniejszym adresem.

FI- WARE Excellence Challenge

W tym wyzwaniu zadanie polega na stworzeniu otwartego motywu aplikacji dla FI-WARE Excellenece. Jedyny wymóg stanowi platforma FI-WARE, na której aplikacja musi bazować.
W ramach zgłoszenia, uczestnicy muszą przesłać link do 5-minutowego (lub krótszego) filmu, w którym zaprezentują działanie prototypu aplikacji.
W tej kategorii suma wartości nagród wynosi 141 tysięcy Euro. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Szczegóły dotyczące technologii FI-WARE dostępne są na www.fi-ware.org.
Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki za polskich deweloperów ;).
Oficjalna strona Campus Labs: http://www.campus-labs.com/
Oficjalna strona Campus Party: http:/www.campus-party.org/

Udostępnij
Zobacz także