Konferencje
Mobile Trends

CarPlay – doskonała integracja samochodu z iPhone’m

Apple zaprezentowało właśnie system idealnie dostosowany do użytku w samochodzie. CarPlay zostało stworzone z myślą o jak najlepszym zintegrowaniu oprogramowania samochodowego z oprogramowaniem naszego smarfona i będzie dostępne w najnowszych samochodach m.in. Ferrari, Mercedes oraz Volvo.
CarPlay ma ułatwić korzystanie z najważniejszych funkcjonalności naszego smartfona, kiedy jesteśmy w drodze. System oferuje zarówno obsługę dotykową, jak i opartą o nawigację za pomocą systemu głosowego Siri. Dzięki CarPlay będziemy mogli obsługiwać kontakty, pocztę głosową, powiadomienia, mapy i muzykę na naszym telefonie. Wspiera także takie aplikacje jak Podcasts, Beats Radio, iHeartRadio, Spotify i Stitcher. Obsługa głosowa będzie aktywowana za pomocą przycisku zamieszczonego na kierownicy, wobec czego nie powinna ona w ogóle przeszkadzać kierowcy i rozpraszać jego uwagi. iPhone’y od modelu 5 i nowsze, dostaną aktualizację, która umożliwi ich integrację z systemem CarPlay.
Samo Apple na swojej stronie pisze, że „CarPlay to mądrzejszy i bezpieczniejszy sposób, by używać twojego iPhone’a w samochodzie. Zajmie się on wszystkimi sprawami, które chcesz wykonać na swoim smartfonie podczas jazdy i umieści je na wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą samochodu”.
Interfejs ma być kompatybilny z nowymi modelami Ferrari, Mercedesa i Volvo, które zostaną zaprezentowane w tym tygodniu w Genewie podczas Auto Show. Ponadto w 2014 roku w CarPlay zostaną wyposażone roczniki 2014 marek Honda, Hyundai i Jaguar.  Wkrótce Apple ma zamiar wprowadzić swój system także do najnowszych modeli samochodów innych marek: BMW Group, Chevrolet, Ford, Kia, Land-Rover, Mitsubishi Motors, Nissan, Opel, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki i Toyota – krótko mówiąc, u wszystkich wiodących producentów.
Źródło:
http://www.apple.com/ios/carplay/
http://www.engadget.com/2014/03/03/apple-announces-carplay-voice-and-touch-access-offers-access-to/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także