Konferencje

CES 2015: znamy specyfikację drugiej generacji zakrzywionego LG Flex!

Producenci smartfonów od jakiegoś czasu szukają nowych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich miały być „zakrzywione” urządzenia. W ramach odbywających się w Las Vegas targów CES 2015, koreańskie LG postanowiło zaprezentować model Flex 2 – właśnie ujawniono specyfikację techniczną tego urządzenia.
Zakrzywiona obudowa i ekran to główne cechy modeli z serii Flex. Jednak warto przyjrzeć się specyfikacji technicznej nowego urządzenia LG. Będzie to jeden z pierwszych smarfonów, który zostanie wyposażony w nowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Procesor będzie wspierać 2 GB pamięci RAM typu DDR4. Natomiast użytkownik będzie miał do dyspozycji 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci , którą dodatkowo można rozszerzyć przy wykorzystaniu kart pamięci (o maksymalnej pojemności 1 terabajta).
Ekran urządzenia został zmniejszony w stosunku do poprzednika. LG Flex posiadał 6 calowy wyświetlacz, a nowa generacja zostanie wyposażona w ekran 5,5lgflex2_2
calowy
, oferujący obraz o rozdzielczości fullHD (wykonany w autorskiej technologii P-OLED, podobnie jak wyświetlacz w smartzegarku LG Watch R). Warto zaznaczyć, że inżynierowie koreańskiego producenta zadbali o odpowiednie zabezpieczenie wyświetlacza – szkło, które będzie go chronić, ma być 20% wytrzymalsze niż u poprzednika.
Oczywiście nowoczesny telefon musi oferować funkcję aparatu. W tym aspekcie nowy flagowiec od LG raczej nie będzie obiegał od aktualnie dostępnych modeli. Aparat główny to 13-megapikselowy obiektyw, zaopatrzony w funkcje autofocusu i optycznej stabilizacji obrazu. Jest to najprawdopodobniej ten sam aparat, który zastosowano w ubiegłorocznym LG G3. Oczywiście w dobie szału na selfie, projektanci smatfonu nie mogli zapomnieć o przednim aparacie. Ten z kolei pozwoli na robienie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 2,1 megapiksela.
Specyfikację Flexa 2 uzupełnia bateria o standardowej pojemności 3000 mAh, obsługująca funkcję szybkiego ładowania (ładuje się do 50% w zaledwie 40 minut). Obudowa omawianego urządzenia to bryła o wymiarach 149.1 x 75.3 x 7.1 – 9.4 mm i wadze 152 gramów, zdolna do „samoleczenia”. W praktyce oznacza to, że Flex 2 będzie w stanie zamaskować drobne rysy, które pojawią się na obudowie w trakcie jego użytkowania.
LG Flex 2 powinien pojawić się na południowokoreańskim rynku do końca stycznia. Nie wiadomo kiedy urządzenie zagości na innych, niż rodzimy, rynkach. Premiery w pozostałych krajach mają się odbyć w kolejnych miesiącach. Oczywiście smartfon będzie działał pod kontrolą Androida w wersji 5.0.1.
Źródło:
http://www.gsmarena.com/ces_2015_what_to_expect-news-10647.php

Udostępnij
Zobacz także