Konferencje

Chiny aktywnie inwestują w mobilną służbę zdrowia

Chunyu Yisheng, chińska aplikacja, która umożliwia użytkownikom zdalne konsultacje z lekarzami. Dzięki temu mogą oni łatwo zdiagnozować dolegliwości. Aplikacja otrzymała właśnie dodatkowe 50 milionów dolarów dofinansowania z China International Capital Corporation (CICC) oraz Dunan Holding Group. Jest to jak do tej pory największa inwestycja w mobilną służbę zdrowia w historii Chin.
Chunyu oferuje za pomocą aplikacji prowadzenie rozmów telefonicznych lub czatowanie z prawdziwymi lekarzami. Zadawanie pytań na forum jest po uprzedniej rejestracji bezpłatne, tak samo zresztą jak 90-sekundowe połączenia telefoniczne. Jeśli jednak użytkownik potrzebuje dłuższej rozmowy na temat swojego zdrowia, pragnie umówić się na wizytę lub chce mieć pod telefonem specjalistę na wyłączność, musi wykupić usługi premium. Ceny są zróżnicowane, w zależności od doktora, a przychody są dzielone pomiędzy lekarzami a twórcami Chunyu. Serwis internetowy umożliwia ponadto wyszukiwanie i przeglądanie dyskusji na forum na tematy różnych medycznych zagadnień. Można bez rejestracji znaleźć zarówno informacje na temat opieki dentystycznej, jak i pielęgnacji noworodków.
Oprócz tego, że natywna aplikacja została wyposażona w licznik kroków, można za jej pomocą połączyć z telefonem inne urządzenia służące do diagnostyki. Zebrane dane mogą być dzielone bezpośrednio z wybranymi (czy raczej wykupionymi w pakiecie premium) lekarzami.
Założona w 2011 roku aplikacja Chunyu ma obecnie 30 mln aktywnych użytkowników, którzy kontaktują się z około 40 tys. lekarzy na temat 50 tys. różnych codziennych dolegliwości. Nowa inwestycja będzie iść w kierunku zatrudnienia większej ilości lekarzy (planowo 200 tysięcy) i podwojenia liczby użytkowników. Ponadto, twórcy Chunyu prowadzą aktywną współpracę ze szpitalami oraz firmami farmaceutycznymi, aby aplikacja była bardziej komercyjna. W przyszłość planowane jest również nawiązanie partnerstwa z firmami ubezpieczeniowymi oraz ośrodkami zajmującymi się badaniami genetycznymi oraz zdrowotnymi wearables.
Aplikacja wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich hipochondryków, którzy nawet z najmniejszym katarem potrzebują zasięgnąć porady lekarskiej. Jednak z drugiej strony możliwość skorzystania o każdej porze dnia i nocy z pewnej i sprawdzonej medycznej wiedzy specjalistów, jest świetnym rozwiązaniem podczas nagłych wypadków.
Źródło:
http://www.techinasia.com/doctor-consultation-app-chinas-biggest-investment-healthcare-startup/
Zdjęcie:
Gang © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także