Konferencje

Chmura a bezpieczeństwo danych. Czy warto wybrać to rozwiązanie?

Rozwiązania chmurowe początkowo były wybierane tylko przez osoby prywatne, jednak coraz częściej są wyborem również małych, rodzinnych firm oraz wielkich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o przechowywanie danych. Popularna „chmura” jest nie tylko wygodna, ale i bezpieczna, a to wszystko możliwe jest dzięki dobrze wykorzystanej, zaawansowanej kryptografii. Z jakich jeszcze powodów warto dzisiaj zainwestować w chmurę?

Łatwość obsługi, bezpieczeństwo i wygoda

W dzisiejszym zabieganym świecie wszyscy chcemy korzystać tylko z wygodnych, a przy tym skutecznych rozwiązań, które dadzą nam szybko pożądane efekty. Dobrze skonfigurowana, wysokojakościowa chmura jest właśnie takim rozwiązaniem, ponieważ w docelowym procesie korzystania z niej nie wymaga od użytkownika dodatkowych działań, na przykład w zakresie aktualizacji, przy jednoczesnym zabezpieczeniu danych. Z tego też powodu chmura jest doskonałym „miejscem” do przechowywania kopii zapasowych systemów, baz danych i innych istotnych artefaktów.

Istotnym czynnikiem przemawiającym za chmurą, jest zatem właśnie bezpieczeństwo. Chmura oferuje zdalny dostęp, ale dzięki szyfrowaniu SSL każdorazowe łączenie się z nią jest bezpieczne i nie niesie zagrożeń. W zakresie różnych funkcjonalności, takich jak zmiany w dostępie do aplikacji czy postępowanie w razie wystąpienia awarii, możliwe jest wykorzystanie dodatkowych zabezpieczeń, takich jak dwuskładnikowe logowanie: niezależnie od tego, czy wybierzesz aplikację do logowania, czy posłużysz się fizycznym, zewnętrznym kluczem sprzętowym, możesz mieć pewność, że tylko Ty odczytasz określone dane.

Orange jako dostawca rozwiązań chmurowych

Spośród coraz szerszego grona dostawców chmurowych warto postawić na takiego, który od lat dostarcza z powodzeniem i sukcesem rozwiązania telekomunikacyjne w skali ogólnokrajowej. Takim dostawcą jest właśnie Orange. Z usług sieci, takich jak internet i telefonia komórkowa, korzysta coraz więcej osób.

Również w sferze rozwiązań chmurowych Orange jest prawdziwym potentatem. Jako operator usług kluczowych stawia na bezpieczeństwo i należycie chroni dane swoich klientów przed cyberzagrożeniami – posiada swój własny CERT, czyli zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego, który wychwytuje każdą próbę ataku i na bieżąco mityguje zagrożenia. Orange jest dostawcą usług spełniającym normę bezpieczeństwa ISO/IEC 27001.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze chmury w Orange, zapoznaj się z artykułem na stronie https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cloud/uslugi-w-chmurze-jak-wybrac-dostawce/ lub skonsultuj się bezpośrednio z konsultantem, który pomoże dobrać zakres usług w oparciu o indywidualne potrzeby każdego klienta.

Udostępnij
Zobacz także