Konferencje
Mobile Trends

Ciekawostki o iPhone 12

Telefony marki Apple cieszą się dużą popularnością, a gdy na rynek wchodzi najnowsza generacja – kolejki ustawiają się tłumnie, by w pierwszej kolejności nabyć dany sprzęt. Sporym zainteresowaniem cieszyła się premiera iPhone 12. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia? Poznaj jego specyfikację i ciekawostki, które mogą Cię zainteresować!

iPhone 12 specyfikacja

Premiery nowych modeli telefonów Apple rozłożono w czasie. Przedsprzedaż smartfonów iPhone 12 i iPhone 12 Pro wystartowała 16 października 2020 r., z kolei iPhone 12 mini oraz iPhone Pro Max 6 listopada 2020 roku. Czym nowa generacja różni się od wcześniejszej? iPhone 12 we wszystkich odmianach prezentuje się rewelacyjnie, ale to 12 jest flagowcem, któremu warto przyjrzeć się ze szczególną starannością.

Zacznijmy od tego, że iPhone 12 oferuje prędkość 5G i posiada A14 Bionic, czyli najszybszy czip znany smartfonom. Jego ogromnym atutem jest wyświetlacz OLED po same krawędzie, a dzięki zastosowanej warstwie Ceramic Shield możemy liczyć na czterokrotnie większą odporność na upadki. We wszystkich aparatach zastosowany został tryb nocny, który gwarantuje idealne zdjęcia po zmroku. W iPhone 12 mamy wyraźnie większy kontrast, niesamowitą wierność kolorów, wielki skok w gęstości pikseli oraz inteligentną technologię HDR3, dzięki której uwypuklone są na zdjęciach wszelkie szczegóły.

iPhone 12 ciekawostki

  1. Osoby, które rozważają zakup nowej propozycji marki Apple stoją przed dylematem – jaki model wybrać. 12-stka dostępna jest w czterech wariantach: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max. Szczególnie interesująca wydaje się wersja „mini” – to nowość, którą producent reklamuje jako najlepszy, najszybszy i najbardziej zaawansowany telefon na rynku o tak kompaktowych rozmiarach.
  2. Wartym uwagi elementem telefonu iPhone 12 jest ekran OLED. W 11 zastosowany został IPS LCD – tutaj mamy znacznie lepszy wyświetlacz. Telefon ma 5,4-calowy ekran o rozdzielczości 2340 x 1080 pix i zintegrowany dotyk Y-OCTA.
  3. Brak słuchawek i ładowarki w zestawie. To ciekawostka, którą musi znać każdy, kto rozważa zakup nowego iPhone’a. Amerykański potentat tłumaczy to posunięcie troską o środowisko i zredukowanie śladu węglowego – użytkownicy mogą korzystać ze swoich obecnych ładowarek, a słuchawki kupić takie, jak lubią najbardziej, np. bezprzewodowe Air Pods albo masywne słuchawki nauszne innej marki. Niemniej w Polsce, gdzie ceny iPhone’ów są obiektywnie jednymi z najwyższych na całym świecie, mało który Klient patrzy przychylnie na taki dodatkowy wydatek.
  4. Szybka konfiguracja – użytkownicy posiadający starszego iPhone’a mogą błyskawicznie przenieść z niego wszystkie rzeczy na fabrycznie nowego iPhone’a 12. Funkcja o nazwie Szybki start pojawia się od razu po uruchomieniu urządzenia i wybraniu języka. By przenieść zdjęcia, kontakty, aplikacje i wszystkie dane, wystarczy odblokować i zbliżyć starego iPhone’a do nowego.
  5. Modem sieci 5G w końcu trafił do rodziny smartfonów Apple. Sprzęty 12 generacji posiadają wbudowany modem sieci 5G, który pozwala na korzystanie z superszybkiego dostępu do internetu z minimalnymi opóźnieniami.
  6. Modele z rodziny iPhone 12 zostały wyposażone w cewki magnetyczne, które umożliwiają podłączanie akcesoriów magnetycznie – np. pokrowców, uchwytów do samochodu czy dedykowanych ładowarek bezprzewodowych. Za sprawą dedykowanej ładowarki MagSafe można ładować telefon z mocą 15 W.
  7. iPhone 12 posiada niezwykły system aparatów. Mamy w nich zastosowany m.in. system optycznej stabilizacji obrazu, inteligentną technologię HDR3, mistrzowski tryb portretowy czy możliwość nagrywania w Dolby Vision.
  8. Tap Back – niewidzialny przycisk wstecz. Wie o nim niewielu użytkowników, ale warto! iPhone 12 po aktualizacji do iOS 14 pozwala na aktywację dodatkowego, niewidocznego przycisku. Plecki iPhone’a zmieniają się w programowalny przycisk z dwoma opcjami – wywołaniem interakcji po dwukrotnym oraz trzykrotnym stuknięciu. Dzięki temu można wykonywać zrzuty ekranu, blokować urządzenia, wracać do ekranu domowego, otwierać Centrum powiadomień czy Centrum sterowania.

Jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone 12, ale potrzebujesz pomocy w rozgryzieniu pewnych funkcji? A może doszło do niefortunnego wypadku i uszkodziłeś ekran albo masz inny problem ze swoim smartfonem? Z pomocą przychodzą eksperci serwisu Apple ZbitaSzybka.pl! Znają urządzenia tej marki od podszewki i służą swoją radą w każdej sytuacji! Sprawdź szczegóły oferty na stronie Zbitaszybka.pl/wymiana-ekranu-iphone-12/.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także