Konferencje

CloudHosting – najlepszy wybór dla Twojego sklepu internetowego

Pandemia COVID-19 wpłynęła na zmianę dotychczasowych strategii biznesowych. W związku z utrudnieniami w handlu stacjonarnym, oraz ograniczeniem bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, firmy zwróciły się w stronę e-commerce. Szacuje się, że wzrost znaczenia sprzedaży online będzie utrzymującym się trendem, który już teraz kształtuje przyszłość globalnego handlu. Decydując się na sklep internetowy, warto zwrócić uwagę na jakość hostingu, czyli miejsca w Internecie, na którym chcemy uruchomić naszą platformę sprzedażową. Polskim liderem w tym zakresie jest niezmiennie nazwa.pl, spółka uznana przez specjalistów z branży IT za firmę hostingową 2020 roku.

Szybkość ma znaczenie

Ograniczenia w handlu stacjonarnym przełożyły się na wzrost liczby nowych sklepów internetowych. Wielu przedsiębiorców odkryło, że sprzedaż online potrafi przynieść znaczące zyski dzięki zmniejszeniu kosztów utrzymania i wyjściu z ofertą poza lokalny rynek. Jednak konkurencja nie śpi. Rynek e-commerce nasyca się, przez co firmy zmuszone są szukać istotnych przewag w walce o klienta.

Oprócz najbardziej oczywistych czynników, takich jak odpowiedni marketing czy wysokiej jakości towary, należy także zadbać o szybkość działania swojego e-sklepu. Często przedsiębiorcy bagatelizują ten aspekt, sądząc, że dobry produkt sam się obroni. Badania zachowań konsumentów w sieci nie potwierdzają jednak tego optymistycznego założenia. Google ujawniło, że 53% użytkowników rezygnuje z odwiedzania strony internetowej, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. Ponieważ e-sklepy zawierają zwykle szereg zaawansowanych funkcji, które znacząco obciążają serwery, nietrudno o wydłużenie czasu generowania się serwisu.

Podstawą szybkiego działania e-sklepu jest zatem odpowiedni hosting. W Polsce na pozycji lidera branży IT niezmiennie utrzymuje się nazwa.pl. Oferowane przez nią usługi CloudHostingu zapewniają błyskawiczne działanie stron WWW dzięki połączeniu nowoczesnej infrastruktury tworzącej chmurę obliczeniową oraz zarządzanej przez spółkę sieci Content Delivery Network (CDN nazwa.pl).

Najszybszy hosting w Polsce

Spółka nazwa.pl oferuje swoje usług opierając je o najnowocześniejszy sprzęt, m.in. dyski Intel Optane z technologią 3D Xpoint oraz ultraszybkie procesory serwerowe Intel Xeon E-2288G, taktowane zegarem 5 GHz. Usługi nazwa.pl realizowane są w technologii CloudHosting, która pod każdym względem przewyższa tradycyjny hosting.

Na czym polega przewaga CloudHostingu? W przypadku zwykłego hostingu sklep internetowy utrzymywany jest na pojedynczym serwerze, o ograniczonej mocy. Nagłe obciążenie serwisu, o które w przypadku sklepów internetowych nie trudno (np. akcje promocyjne, wyprzedaże), może spowodować problemy z jego funkcjonowaniem. CloudHosting to zintegrowana sieć tysiąca serwerów, która zapewnia stabilne i maksymalnie szybkie działanie stron internetowych klientów. W przypadku nagłego zwiększenia ruchu na jednym z serwerów w klastrze, specjalne urządzenia jakimi są load balancery w ułamku sekundy przekierowują ruch na najmniej zajęte maszyny. Tym samym ryzyko nagłego spowolnienia działania e-sklepu zostaje po prostu wyeliminowane.

Połączenie wspomnianych elementów czyni hosting nazwa.pl najszybszym w Polsce. Wykazały to testy wydajności, przeprowadzone zarówno na najpopularniejszym oprogramowaniu do tworzenia sklepów – PrestaShop, jak również na WordPressie, stanowiącym podstawę dla sklepów WooCommerce. Spółka uzyskała najlepszy czas generowania stron WWW wśród polskich dostawców usług hostingowych. Serwisy internetowe klientów nazwa.pl otwierają się do 10x szybciej niż witryny na hostingu konkurencyjnych firm!

Olbrzymie znaczenie przy zwiększeniu szybkości działania platform sprzedażowych ma również zbudowana przez spółkę sieć CDN nazwa.pl. Tworzą ją rozproszone geograficznie grupy serwerów, które przechowują statyczne elementy serwisów internetowych. Odwiedzający stronę użytkownik nie musi czekać na załadowanie największych rozmiarem danych (np. grafik) z serwera źródłowego, ponieważ te dane są do niego wysyłane z najbliższego węzła CDN nazwa.pl. Skrócenie fizycznej odległości między użytkownikiem a serwerem przekłada się zatem na szybsze wyświetlenie e-sklepu.

Węzły CDN nazwa.pl zlokalizowane są w kluczowych miejscach w Europie i Ameryce Północnej. Obecność punktów wymiany ruchu na terytorium USA wpływa dodatkowo pozytywnie na pozycjonowanie sklepu internetowego. Boty wyszukiwarki Google, działające z terenu Stanów Zjednoczonych, łączą się z węzłami CDN nazwa.pl w Seattle i Waszyngtonie. Krótszy czas ładowania strony przełoży się tym samym na lepsze SEO.

Wato nadmienić, że usługa CDN nazwa.pl nie wymaga dodatkowej konfiguracji i jest świadczona bezpłatnie w ramach każdego pakietu usług CloudHosting.

Wszystkie usługi nazwa.pl 20% taniej!

Specjalnie dla Czytelników został przygotowany kod rabatowy, który pozwoli zamówić dowolną usługę w nazwa.pl z 20% zniżką. Jeśli planujecie uruchomienie sklepu internetowego, polecamy zwłaszcza jeden z pakietów CloudHosting e-Sklep. Usługa posiada zainstalowane oprogramowanie PrestaShop oraz automatycznie skonfigurowane moduły, które pozwolą łatwo dostosować sklep do indywidualnych wymagań.

Jak skorzystać ze zniżki? W tym celu należy wejść na stronę nazwa.pl i wybrać interesujące Was rozwiązania. Następnie w koszyku, w polu „Kod rabatowy” wprowadzić: pp35-9986-9636. Cena usług obniży się automatycznie.

Zachęcamy do korzystania z usług nazwa.pl!

Udostępnij
Zobacz także