Konferencje

Co to jest software house i jakie projekty realizuje?

Firmy IT często zajmują się dość specyficznymi zadaniami, które nierzadko skupione są wokół tworzenia nowych oprogramowań. Patrząc jednak na największe software house w Polsce jasno widać, że w miejscach tych wykonuje się znacznie więcej działań. Aby rozjaśnić więc całą sytuację, prezentujemy poniżej, co to jest software house i jakie projekty realizuje.

Co to jest software house?

Mówiąc dosłownie, software house to kalka językowa z angielskiego, oznaczająca, dom systemowy lub dom systemu. Przekładając to na polskie realia bez przeszkód można używać określenia firma IT. Należy jednak pamiętać, że głównym założeniem software house, jest skuteczne tworzenie oprogramowań w ramach jednej jednostki. Takie software house jak ittouch.pl, prowadzą działania w zakresie analizy specjalistycznej, projektowania systemów IT od podstaw czy prowadzenia testów. Tego rodzaju zamknięcie obiegu twórczego w ramach jednego przedsiębiorstwa pozwala nie tylko zminimalizować koszty produkcji oprogramowania, ale również poprawić komunikację wewnętrzną, która może okazać się niezbędna podczas dynamicznego wprowadzania zmian.

Projektowanie systemów IT przez software house

Nie da się ukryć, że projektowanie systemów IT to główne zadanie większości firm typu software house w Polsce i na świecie. Jest to zadanie, które można podzielić przynajmniej na trzy główne etapy, których wykonywanie w ramach jednej jednostki może dawać lepsze rezultaty końcowe. Zastanawiając się, jak przebiega projektowanie systemów IT, warto zacząć, od przygotowań, a więc analizy obecnej sytuacji. W niektórych przypadkach będzie to przyjrzenie się istniejącemu już systemowi, a w innych wyciągnięcie wniosków z braku systemu. Dobrze pamiętać również o tym, że sam system IT może być programem komputerowym, lub skupiskiem maszyn i urządzeń, tworzących informatyczną infrastrukturę firmy. Po zebraniu wszelkich koniecznych danych pracownicy software house mogą przystępować do wstępnego planowania nowego systemu, wykonywania go i wprowadzania w życie. Nie można również zapominać, że każda implementacja nowego rozwiązania wymaga przeprowadzenia serii testów.

Prowadzenie testów systemów IT przez software house

Istotnym zadaniem, z którym pracownicy największych software house w Polsce i na świecie mierzą się codziennie, jest testowanie nowych rozwiązań informatycznych. Jest to proces długotrwały, ale niezbędny, przy próbie dostarczenia niezawodnego rozwiązania. Tworzenie systemów IT lub nowych aplikacji jest bowiem pracą skomplikowaną, w której łatwo o pomyłkę. Przeprowadzenie serii testów manualnych oraz automatycznych pomaga w wychwyceniu błędów popełnionych na etapie projektowym, oraz umożliwia naprawę całego systemu lub aplikacji.

Software house jest więc firmą IT, której głównym zadaniem jest projektowanie i wdrażanie nowych systemów informatycznych. Kluczowe jest tu jednak to, że przedsiębiorstwa tego rodzaju starają się prowadzić jak najwięcej niezbędnych działań, korzystając z zasobów wewnętrznych firmy. Software house może więc realizować takie działania, jak analiza, projektowanie oraz wdrażanie systemów IT, a także przeprowadzania testów.

Udostępnij
Zobacz także