Konferencje

Co warto wiedzieć na temat zegarków Apple Watch SE?

Apple to bez wątpienia firma, która ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Złośliwi nazywają jej klientów wyznawcami marki. Nie ulega jednak wątpliwości, że Apple jest mistrzem marketingu i budowania wizerunku. Produkty Apple cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. W poniższym tekście postaramy się pokrótce przybliżyć najmniejszy z produktów firmy, którym jest zegarek. Co warto wiedzieć o Apple Watch SE?

Każdy nowy produkt od Apple to ważne wydarzenie

Świat nowych technologii rządzi się swoimi prawami. Każda premiera nowego produktu typu smartfon, konsola, czy gra typu, staje się wydarzeniem transmitowanym na cały świat. Nie inaczej jest w przypadku produktów Apple. Od światowej premiery Apple Watch SE minęło już trochę czasu. Warto zatem poznać jego specyfikację i różnice wobec poprzedniej wersji.

Poznajmy zatem Apple Watch SE

Dla osób, które dotychczas jedynie obserwowały zegarki od Apple mamy dobre wieści. Nowy model ma dużą szansę zastąpić wcześniejsze modele z serii 4 i 5, a dzięki swojej cenie ma trafić do znacznie szerszego grona klientów. Wprawdzie nie ma on tak wielu funkcji, jak model Series 6, ale dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zegarkami tego typu jest w pełni wystarczający. Dodatkową zachętą do zakupu ma być dostępność Watch SE w niskiej cenie. Przejdźmy zatem do szczegółów.

Co znajdziemy w pudełku kupując zegarek?

Tu dużych niespodzianek nie ma. Oprócz zegarka w zestawie znajdziemy jeden z wybranych wcześniej pasków, podstawową instrukcję obsługi oraz kabel do ładowania. Uwaga – wzorem smartfonów w pudełku nie znajdziemy jednak zasilacza. Musimy go współdzielić na spółkę ze smartfonem lub dokupić. Ot taka polityka firmy.

Sam zegarek dostępny jest w dwóch rozmiarach 40 i 44 mm. Mniejsza koperta skierowana jest do kobiet lub do mężczyzn o bardzo szczupłych rękach. To taka praktyczna informacja. Bez względu jednak na wielkość wyświetlacz nowego Watch SE jest doskonały. Zajmuje on ok. 60% tarczy zegarka, a technologia OLED pozwala cieszyć się doskonałą jakością obrazu, dobrym kontrastem kolorów przy każdej pogodzie.

Apple Watch SE jest stworzony do obsługi aplikacji

Przeglądając pozostałe modele zegarków łatwo dojść do wniosku, że coś, co jeszcze 10 lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić, dziś jest codziennością. Zegarki stały się centrum rozrywki z poziomu nadgarstka. Jeśli lubimy muzykę, aktywność fizyczną i ogólnie nasze zdrowie jest nam bliskie Apple Watch SE jest wręcz stworzony do monitorowania naszej aktywności fizycznej oraz snu. Wszystkie pomiary są dokładne i analizują kilkanaście różnych parametrów jak przebyty dystans, ilość spalonych kalorii, średnie tętno. Dzięki historii naszej aktywności może śledzić postępy i dokonywać zmian w treningu.

Jak sobie z tym wszystkim radzi bateria Watch SE?

Każdy, kto ma smartfona przywykł, że ładowanie na koniec dnia to niemalże rytuał. Nie inaczej będzie w przypadku baterii naszego zegarka. Jest dużym plusem jest szybki czas ładowania. Do tzw. pełna ładowanie trwa do 90 minut. Potem w zależności od intensywności użytkowania zegarek działa dobę, przy czym należy uważać, aby nie padł nam w nocy. Dlatego bez dodatkowego zasilacza raczej się nie obejdzie.

Udostępnij
Zobacz także