Konferencje

Czas na Androida? Czas na Kit Kat!

Google ujawniło nazwę najnowszej wersji systemu operacyjnego Androida i dla niektórych może stanowić ona małe zaskoczenie… wiemy, że Android ma skłonności do słodkości. Każda z wersji systemu nosiła nazwę deseru, dla przypomnienia były to:

  • 1.0 – Apple Pie (nieoficjalna)
  • 1.1 – Banana Bread (nieoficjalna)
  • 1.5 – Cupcake
  • 1.6 – Donut
  • 2.0 – Eclair
  • 2.2 – Froyo
  • 2.3 – Gingerbread
  • 3.0 – Honeycomb
  • 4.0 – Ice Cream Snadwitch
  • 4.1 – Jelly Bean

Teraz na rynek wkracza nowy system 4.4 pod nazwą… Kit Kat (http://www.android.com/kitkat/). Pierwotnie wersja miała nosić nazwę Key Lime Pie, jednak jak widać, pomysł ten nie doszedł do skutku. To pierwszy raz kiedy nazwa systemu jest tak „sprecyzowana” i odnosi się do konkretnego produktu marki Nestle. Ciągłość nazewnictwa została jednak zachowana, bo jak by nie patrzeć, Kit Kat to baton czekoladowy, a czekolada to nic innego jak deser (http://www.kitkat.com).
Dlaczego jednak Kit Kat? Okazuje się bowiem, że Google nawiązało współpracę z Nestle. Na potrzebę promocji nowego systemu, znany wszystkim zielony ufoludek Androida stał się ludkiem czekoladowym, którego korpus składa się z poczwórnego (w końcu to 4.4) batona wiadomej marki. Jak podaje BBC, nie doszło do żadnej wymiany pieniężnej między firmami.

Android + Kit Kat = Czas na przerwę?

Nadając nowemu Androidowi nazwę Kit Kat, Google stworzyło wyjątkową współpracę, która z pewnością przyniesie korzyści firmie Nestle. Teraz każdy będzie kojarzył Androida z Kit Katem, a czy tego chcemy, czy też nie, ma to wpływ na naszą podświadomość i pewnie nieco częściej popularny baton zwróci naszą uwagę na sklepowych półkach…  Jak wiadomo, hasło promocyjne Kit Kata brzmi „Czas na przerwę? Czas na Kit Kat!”, a jak tłumaczy szef marketingu Nestle, nawiązana współpraca ma jeszcze bardziej przyczynić się do delektowania się przerwą (zapewne z Kit Katem w jednej, a ze smartfonem w drugiej ręce).

Konkurs na miarę Willy’ego Wonki

W popularnym filmie „Charlie i Fabryka Czekolady”, istniała możliwość wygrania złotego biletu do cudownej fabryki czekolady Willy’ego Wonki. Nestle w porozumieniu z Google zaczerpnęło inspirację z tego filmu i stworzyli podobny konkurs… Kilka batonów Kit Kat ma zawierać szczęśliwy bilet, który pozwoli wygrać tablet Nexus 7 lub kredyty do Google Play.  Nestle zapowiada, że do sprzedaży wejdzie 50 milionów specjalnie oznakowanych batonów, które sprzedawane będą na 19 rynkach, m.in. w Australii, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Indiach, Japonii, Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji, Wielkiej Brytanii i oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Jest więc i szansa dla Polaków!
Dla dopełnienia nowinek ze świata Androida, firma ogłosiła, iż Android obecnie został aktywowany na ponad miliardzie urządzeń!
Źródło:
http://thenextweb.com/google/2013/09/03/android-hits-1bn-total-activations-and-the-next-version-appears-to-be-called-kit-kat/
http://www.bbc.co.uk/news/technology-23926938

Udostępnij
Zobacz także