Konferencje

Czego możemy oczekiwać po telefonach w 2022 roku?

Co roku na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane modele telefonów. Marki prześcigają się w projektowaniu zaawansowanych technologii, wpływających na komfort korzystania ze sprzętu. Czego można spodziewać się po smartfonach, które pojawią się na rynku w 2022 roku? Jakie trendy panują w ostatnim czasie?

Oryginalność jako najważniejsza cecha

Obecnie wiele marek stawia na to, by wyróżnić swój produkt spośród innych dostępnych na rynku. Mowa tu m.in. o kształcie czy rozmiarze. Nowoczesne smartfony powinny cechować się oryginalnym designem, dzięki któremu można od razu odróżnić dany model od telefonów konkurencji. W ostatnim czasie na rynku pojawił się m.in. Samsung Galaxy Z Flip 3 o bardzo charakterystycznej, składanej konstrukcji. Podobny efekt został zastosowany także w przypadku modelu Samsung Galaxy Z Fold 3.

Można więc założyć, że w kolejnym roku firmy produkujące smartfony również będą stawiać na modyfikacje, których jeszcze nie było. Być może nie zyskają one rzeszy fanów, ale bez wątpienia staną się nie lada gratką dla miłośników nowych technologii, często bardzo nieoczywistych.

Innym, ciekawym przykładem oryginalnego smartfona jest Apple iPhone 13 mini. Telefon ten wyszedł na rynek w 2021 roku i od razu zyskał uznanie wśród osób, które szukają nowoczesnego sprzętu, ale preferują smartfony w mniejszych rozmiarach. To swego rodzaju powrót do trendów sprzed kilku lat, kiedy to telefony były dość niewielkie.

Podobne smartfony można znaleźć w ofercie wielu sklepów internetowych. W ich asortymencie znajdziesz także podzespoły do komputerów i innych sprzętów, czego doskonałym przykładem jest strona https://www.sferis.pl/karty-graficzne-2889.

Jeszcze lepsze podzespoły

Każdy kolejny model wypuszczany przez daną markę ma również lepsze parametry niż poprzedni. W ostatnim czasie znaczenie ma oczywiście jakość aparatów, co ma związek z rosnącą popularnością Instagrama i trendem polegającym na nagrywaniu niepowtarzalnych klipów bez wykorzystania kamery. Z tego powodu w nowoczesnych smartfonach można znaleźć coraz lepsze aparaty. Obecnie ich liczba jest ograniczana, na rzecz znacznie korzystniejszych parametrów poszczególnych egzemplarzy.

W parze z lepszymi aparatami idą także bardziej zaawansowane głośniki. Niektóre osoby korzystają z osobnych sprzętów tego typu podłączanych z wykorzystaniem Bluetooth, ale dobre parametry głośników w samym telefonie także mają znaczenie. To właśnie one odpowiadają m.in. o jakość wykonywania połączeń, słuchania muzyki bezpośrednio ze smartfona czy oglądania filmów.

Większy ekran, czyli ostatni trend

W takich miejscach, jak sklep internetowy sferis.pl, można znaleźć smartfony w wielu różnych rozmiarach. Niektóre z nich są naprawdę duże, co ma na celu zapewnienie znacznej powierzchni m.in. do oglądania filmów właśnie na telefonie. Z tego powodu kolejne telefony wchodzące na rynek prawdopodobnie również będą dość duże, chociaż niektóre marki wyłamują się z tego trendu. Tutaj także można wspomnieć o iPhone 13 mini, który jest pierwszą tak małą propozycją od Apple od kilku lat.

Podsumowując, w 2022 roku prawdopodobnie pojawią się jeszcze szybsze smartfony, z lepszymi aparatami i głośnikami. Wiele marek rezygnuje z przycisków fizycznych, czego doskonałym przykładem są najnowsze modele od Apple. Być może w przyszłym roku na rynek trafią równie ciekawe produkty do smartfonów Fold i Flip od Samsunga. To urozmaicenie setek bardzo podobnych telefonów, które w ostatnich latach zalewały sklepy.

Udostępnij
Zobacz także