Konferencje

Czy warto kupić Nintendo Switch OLED?

Nintendo Switch OLED to ulepszona wersja idealnej konsoli od BIG N. Sprawdź ile kosztuje nowe Nintendo i czym różni się od wersji z 2018 roku. Nowe Nintendo Switch OLED niebawem pojawi się w sprzedaży! Premiera została zapowiedziana na 8 października 2021! Większy ekran, szersza podstawka i więcej pamięci – czy to wszystko co Nintendo ma do zaoferowania? Sprawdź ile kosztuje i czy warto kupić nową konsolę przygotowaną przez Wielkie N!

Fenomen Nintendo Switch

Japońskie przedsiębiorstwo Nintendo od lat działa w branży gier wideo i posiada liczne grono wiernych fanów. Każda konsola firmy spod znaku BIG N, od GameCube, Game Boy po Nintendo DS, cieszyła się dużą popularnością. Podobnie jest z najnowszą konsolą od Nintendo, czyli Switch. Konsola, która miała premierę w roku 2018 została ulepszona! Już w październiku 2021 na rynku pojawi się Nintendo Switch OLED!

Czym wyróżnia się Switch? Jest to jedyna taka konsola na rynku, umożliwiająca granie na kilka sposobów:

  • w trybie mobilny – handheld – gramy trzymając konsolę w rękach,
  • w trybie stacjonarnym – gramy na telewizorze, konsola jest zadokowana w stacji ładowania,
  • tryb multiplayer – możliwość grania nawet w 4 osoby na małym ekranie konsoli, po ustawieniu Switcha na podstawce.

Żaden inny producent nie oferuje podobnych rozwiązań technicznych. Oryginalność jest jedną z ważniejszych cech japońskiej konsoli. Widać to również po tytułach gier, dedykowanych Nintendo. Gry rozpoznamy po rysunkowej, bajkowej stylizacji, co jednak nie sprawia, że są dziecinne.

Nintendo Switch OLED – co nowego?

6 lipca 2021 r. Nintendo zapowiedziało “nową” konsolę, a raczej jej nową wersję: Nintendo Switch OLED. Premiera została zaplanowana na 8 października 2021 roku, a już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży. Co nowego oferuje to urządzenie? Jak zmienił się Switch wobec swojej pierwotnej formy?

Sceptycy powiedzą, że niewiele, jednak zmiany znacznie usprawnią korzystanie z tej niezwykłej konsolki. Przede wszystkim Nintendo powiększyło ekran z 6,2 cali do 7. Nowy ekran wyprodukowany w technologii OLED, skąd też bierze się nazwa konsoli, został wprowadzony bez zwiększania całkowitego rozmiaru urządzenia. Dzięki temu zwiększyła się jakość obrazu we wszystkich trybach użytkowania. Kolejną zmianą jest zwiększona do 64 GB pamięć wewnętrzna Switch’a. Dzięki zastosowaniu lepszych głośników w tablecie konsoli jakość dźwięku znacznie się poprawiła/ uległa znacznej poprawie.

Dodatkowo, Nintendo wprowadziło szerszą podstawę zapewniającą większą stabilność przy graniu w trybie stojącym. Do tej pory konsola łatwo się wywracała. Ponadto w stacji dokującej pojawiło się złącze LAN. Nowa wersja Nintendo dostępna jest w biało-czarnej kolorystyce, która naszym zdaniem jest najładniejsza.

Czy akcesoria do Nintendo Switch V2 będą pasowały do OLED?

Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria, jak wymienne Joy Cony – pady, doczepiane do konsoli, może pojawić się problem, gdyż szyna dokująca pady jest minimalnie szersza. Jeżeli, chcemy mieć pewność, co do kompatybilności poszczególnych dodatków, warto poczekać na oficjalne testy ekspertów. Jak na razie, dziennikarze nie otrzymali produktu testowego.

Nie należy się jednak martwić o kompatybilność ze stacjami dokującymi czy etui. Switch nie zmienił swoich rozmiarów, ani systemu ładowania, nie będzie więc problemu z użytkowaniem tych podstawowych akcesoriów.

Czy warto kupić Switch OLED?

Różnice między “starym a nowym” Switchem można uznać za skromne, szczególnie, że wielu użytkowników oczekiwało całkowicie nowej konsoli. Pogłoski o Nintendo Switch Pro krążą po Internecie od czasu premiery pierwszego Switcha w roku 2018. OLED nie jest spodziewaną przez fanów rewolucją, a raczej postępową ewolucją.

Nintendo Switch znane jest ze swojej nieprzewidywalności, jednak nigdy nie zawodzi swoich klientów. Niektórzy dziennikarze twierdzą, że Switch OLED jest modelem przejściowym, a Pro pojawi się, gdy poprawi się dostęp do komponentów potrzebnych do produkcji nowoczesnego sprzętu.

Od kiedy Nintendo Switch OLED będzie dostępne w sprzedaży?

Konsola będzie dostępna w sklepach od 8 października 2021 r.. Cena nowego Nintendo Switch z ekranem OLED to 349,99 $, czyli przy aktualnym kursie dolara- około 1350 zł. Warto pamiętać, że Nintendo Switch sprzedało się już w ponad 80 mln egzemplarzy.

Ile kosztuje Nintendo Switch w przedsprzedaży?

Aktualna cena Nintendo Switch dostępnego w przedsprzedaży w Polsce to około 1650 zł. Dystrybutorzy proponują różne ceny, lekko wyższe lub niższe. Nie jest to wygórowana cena za konsolę nowej generacji. Jeśli nie chcemy się spóźnić z zakupem i otrzymać konsolę w dniu premiery, warto skorzystać z przedsprzedaży. Nawet jeśli nie mamy gotówki potrzebnej do zakupu, można ją łatwo uzyskać korzystając z pożyczki ratalnej. Najlepsze oferty znajdziemy w eksperckim zestawieniu Pozyczkaportal.pl https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/pozyczka-ratalna/.

Czy cena nowej konsoli od Nintendo wzrośnie po premierze?

Eksperci są zdania, że cena nowego Nintendo nie spadnie po premierze. Producent prowadzi politykę stałych cen, co dobrze widać po Switch V2, który utrzymuje stałą cenę od swojej premiery. Jednak czy cena może wzrosnąć?

Patrząc na przykład Sony i konsoli Playstation 5, istnieje cień zagrożenia, że firma może nie wyprodukować wystarczającej liczby egzemplarzy na czas. Tę sytuację mogą wykorzystać spekulanci, którzy kupią konsolę w przedsprzedaży, a następnie zawyżą cenę na rynku wtórnym.

Jeśli zależy Ci na nowości od Wielkiego N, naszym zdaniem, warto rozważyć zakup Nintendo Switch OLED w przedsprzedaży. Można go dokonać w systemie zakupów ratalnych z kredytem w banku lub korzystając z alternatywy, czyli pożyczek pozabankowych. Jak twierdzi autor artykułu http://www.elblag.net/artykuly/pozabankowa-pozyczka-alternatywa-dla-kredytow,22883.htm, jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają odpowiedniej zdolności w oczach banku. Co ciekawe taką pożyczkę można otrzymać za darmo, jeśli uda się nam spełnić warunki promocji.

Pogłoski o Nintendo Switch Pro

Ogłoszenie premiery Nintendo Switch OLED wzbudziło niemałe emocje wśród Internautów i fanów konsoli od BIG N. Wielu oczekiwało całkowicie nowego produktu, który mógłby rywalizować z Xbox X czy Playstation 5. Dziennikarze branżowi żartują, że Nintendo jedynie dopasowało konsolę do nowych standardów wizualnych, proponując wersję czarno-białą.

Switch OLED został mocno skrytykowany, chociaż zapowiada się jako bardzo dobre ulepszenie świetnej konsoli do gier. Stało się tak przez pryzmat wygórowanych oczekiwań. Władze Nintendo nie podejmują dyskusji na temat Switch Pro, który tak naprawdę nigdy nie był zapowiedziany. Internauci wyczekiwali informacji na temat konsoli, która narodziła się w prozaiczny sposób – przez plotki.

Czy kiedykolwiek na rynku pojawi się Switch Pro? Nie wiadomo. Znając Nintendo, można być pewnym, że producent ponownie zaskoczy wszystkich niedowiarków.

Mit o szkodliwości gier wideo

Granie w gry wideo przez lata było traktowane, jako rozrywka dla dzieci lub strata czasu. Aktualnie obraz gier zmienił swoje oblicze i jest traktowane wielorako. E-sport, gry edukacyjne, forma spędzania czasu ze znajomymi i wspólne granie na konsoli są czynnościami, które jeszcze kilka lat temu stanowiły ciekawostkę, dzisiaj są normalnością. Okazało się jednak, że gry posiadają wartości edukacyjne, są tak samo interesujące jak powieści czy filmy.

Również szkoły zaczynają wykorzystywać gry, jako formę nauczania. Całkiem niedawno ruszył projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji, który ma na celu wdrożenie gier w system edukacji. Więcej o projekcie przeczytamy na: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/gry-komputerowe-i-wideo-w-szkolach-rusza-pilotaz-programu.

Udostępnij
Zobacz także