Konferencje

Czy warto kupić szkło hartowane do iPhone’a SE 2020?

Pierwsza generacja iPhone’a SE zachwyciła wiele osób. Zeszłoroczna odsłona tego smartfona też zbiera całkiem dobre noty. Sprawia to, że jest to urządzenie popularne, które znajduje się w kieszeniach wielu Polaków. A jak wiele tych telefonów, gdyby zdarzyło im się z tej kieszeni wypaść, miałoby szanse na wyjście z tego bez szwanku?

iPhone SE 2020 – mały, tani i solidny telefon od Apple?

Firma z Cupertino przyzwyczaiła nas do tego, że swoje smartfony wycenia na dość wysokie kwoty. Tutaj czeka pierwszy pozytywny akcent: iPhone’a SE 2020 można dziś kupić nawet za 1800 złotych. Oczywiście mowa tu o w pełni nowym urządzeniu, od oficjalnego dystrybutora.

W tej cenie dostajemy malucha, który ma 4,7-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Wyświetlacz jest niemal kalką rozwiązania, jakie można było znaleźć w iPhone 8, czyli ostatnim iTelefonie, który posiadał charakterystyczny, okrągły przycisk pod ekranem.

Sercem smartfona jest wydajny procesor A13 Bionic. Podstawowa wersja ma 64 GB miejsca na dane użytkownika, jednak można też zdecydować się na zakup urządzenia w wersji ze 128, a nawet 256 GB miejsca na dane. iPhone SE 2020 debiutował z iOS’em 13.

Aparat główny to pojedyncze, 12 Mpix oczko ze światłem f/1.8. Moduł zapewnia 5-krotny zoom cyfrowy. Mimo tego, że niemal w każdym aspekcie jest to układ lepszy od tego, jaki oferował iPhone 8, to jednak do najnowszych smartfonów z rodziny 11 czy 12 trochę brakuje.

Smartfon wspiera technologię NFC, Bluetooth 5.0 oraz bezprzewodowe ładowanie. Akumulator ma pojemność 1821 mAh, a bryła telefonu zamyka się w wymiarach 138,4 x 67,3 x 7,3 mm przy wadze 148 gram. Pozytywnie zaskakuje też zastosowanie certyfikacji IP67, dzięki czemu kontakt z wodą nie powinien uszkodzić iPhone’a SE 2020.

Mały smartfon to niewielkie koszty wymiany wyświetlacza?

Nieduże gabaryty urządzenia to atut, który w pewnych sytuacjach może stać się problemem. Jeśli nosimy luźne spodnie, to urządzenie bez trudu zdoła wymsknąć się z kieszeni. Szacuje się, że ponad 30% wszystkich uszkodzeń mechanicznych wyświetlacza ma właśnie taką przyczynę.

Z roku na rok, w same tylko wakacje letnie, Polacy uszkadzają ponad 60 tysięcy telefonów komórkowych. Czasem naprawa jest tania, jednak nie zawsze udaje się przywrócić pełną funkcjonalność urządzenia po kosztach. Działa tutaj prosta zależność – im droższy telefon, tym bardziej trzeba się wykosztować na jego naprawę.

Uśredniona cena wymiany wyświetlacza dla iPhone’a SE 2020 waha się między 400 a 600 złotych. Mimo tego, że jest to kwota ponad dwukrotnie niższa od tej, jaką muszą zapłacić posiadacze flagowego iPhone’a 12 Pro, to wciąż jest to sporo pieniędzy, które na pewno można wydać lepiej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dobrym sposobem na zwiększenie odporności urządzenia jest zakup folii ochronnej lub dedykowanego szkła. W zależności od preferencji klienta może to być klasyczne szkło hartowane jak i hybrydowe lub zestaw, w skład którego będzie też wchodzić stworzone na wymiar etui.

Etui dla iPhone’a SE 2020

Wszystkie te akcesoria ma w swojej ofercie na przykład ceniony wśród użytkowników producent 3mk – https://sklep.3mk.pl/akcesoria-do-iphone-se-2020. Firma działa na rynku przez ponad 15 lat. Przez cały ten czas producent sukcesywnie poszerzał swoją ofertę, a także tworzył swoje własne technologie i patenty.

Mimo zastosowania szeregu innowacyjnych rozwiązań firma wciąż kusi atrakcyjną polityką cenową. Wielokrotnie sprawdzone przez użytkowników rozwiązania, jak choćby folia ochronna SilverProtection+ to wydatek nieprzekraczający 50 złotych. Łatwo policzyć, że to o dziesięć razy mniej, niż 500 złotych, jakie zwykle trzeba zainwestować w wymianę pękniętego ekranu.

Udostępnij
Zobacz także