Konferencje

Czym jest Smart Home od Xiaomi?

Elektronika od Xiaomi już od lat cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Ważną częścią asortymentu chińskiego giganta są ultranowoczesne urządzenia Smart Home – idealne rozwiązanie dla osób, które marzą, by zamienić swoje cztery kąty w prawdziwie inteligentny dom. Czym jest Smart Home Xiaomi i jakie są możliwości tego typu urządzeń?

Smart Home – technologie, które zmieniają styl życia

Obecnie temat inteligentnego domu nie jest już odległą wizją niczym z filmów science-fiction. Przeciwnie – to rzeczywistość, która już nas otacza, ułatwiając codzienne życie, sprzątanie czy ekonomiczne zarządzanie np. energią elektryczną. Nic więc dziwnego, że najwięksi producenci elektroniki – w tym również Xiaomi, oferują coraz to nowsze technologie, dzięki którym codzienne życie staje się przyjemniejsze, łatwiejsze i bardziej komfortowe. To, co dotychczas należało robić samodzielnie, coraz częściej wykonują za nas np. roboty sprzątające czy inne urządzenia, które można uruchamiać zdalnie z poziomu intuicyjnej aplikacji w telefonie. Aby w pełni wykorzystać potencjał najnowszych technologii, warto inwestować w nowoczesne systemy smart home, które mogą przejąć za Ciebie część domowych obowiązków, pomogą chronić Twoje mienie czy zapewnią Ci rozrywkę, jaka jeszcze kilka-kilkanaście lat temu była niedostępna.

  • Smart Home – z czego składa się system?

Co do zasady, na Smart Home składają się czujniki, gniazda, kamery, alarmy czy oświetlenie (tzw. komponenty funkcjonalne), piloty, sterowniki (komponenty sterujące) oraz centralki odpowiedzialne za zintegrowanie wielu elementów działających w ramach inteligentnego domu. Co ważne, centralki są także pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy smart urządzeniem, a aplikacją.

Czym jest Smart Home od Xiaomi?

Xiaomi Smart Home to nic innego, jak ultranowoczesne, a zarazem inteligentne urządzenia do Twojego domu. Dzięki specjalnym czujnikom są one w stanie znacznie ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie, odciążając Cię w wielu, często czasochłonnych i męczących obowiązkach ze sprzątaniem włącznie. Wśród dostępnego asortymentu urządzeń Smart Home od Xiaomi, znajdziesz m.in. rozmaite sprzęty AGD, systemy oświetleniowe i systemy bezpieczeństwa – wszystko to, co może ułatwić i uprzyjemnić Ci czas spędzany w swoich czterech kątach.

Zestawy Smart Xome Xiaomi w T-Mobile

Smart home to temat, który stał się szczególnie istotny w dobie pandemii, kiedy to domy milionów Polaków stały się dla nich nie tylko miejscem wypoczynku, ale także pracy i nauki. Przestrzeń w domu należało dostosować do swoich potrzeb w taki sposób, aby można było umiejętnie łączyć w niej różne funkcje, jednocześnie nadal czując się komfortowo. Między innymi z tego właśnie względu w ofercie T-Mobile powstało aż pięć zestawów smart home: Oświetlenie, Dzieci, Bezpieczeństwo, Zdrowie i Wygoda.

  • Smart Home Oświetlenie

Zestaw pozwala zadbać o inteligentne oświetlenie w domu. Znajdziesz w nim inteligentną lampkę na biurko i przełącznik bezprzewodowy, centralkę do sterowania domem i łączenia się z innymi urządzeniami Smart Home, czujnik światła, który automatycznie wykrywa jasność otoczenia, a także inteligentne żarówki – kolorową i białą.

  • Smart Home Dzieci

Ten zestaw Smart Home Xiaomi powstał z myślą o najmłodszych. Szczególnie dobrze sprawdzi się u młodych rodziców, którzy chcą mieć pod kontrolą to, co na bieżąco dzieje się z maluchem. Zestaw tworzą: oczyszczacz powietrza, obrotowa kamera, lampka nocna z regulacją koloru i jasności, czajnik elektryczny, a także czujnik temperatury i wilgotności.

  • Smart Home Bezpieczeństwo

Zwiększ bezpieczeństwo w swoim domu za sprawą urządzeń Smart Home! W zestawie znajdziesz obrotową kamerę, dyskretny czujnik ruchu z udoskonalonym widzeniem nocnym w podczerwieni, centralkę, czujnik temperatury oraz czujnik otwarcia drzwi i okien, który po skonfigurowaniu z centralką, może na przykład uruchomić alarm w razie nieplanowanego otwarcia okien lub drzwi.

  • Smart Home Zdrowie

Ten zestaw urządzeń Smart Home w T-Mobile powstał z myślą o osobach, które chcą zadbać o zdrowie swoje lub swoich bliskich. Można w nim znaleźć oczyszczacz powietrza oraz inteligentną wagę łazienkową, smartwatch Xiaomi Mi Watch Lite i szczoteczkę soniczną, która informuje o rozpoczętym i zakończonym szczotkowaniu, a także udostępnia raporty w aplikacji.

  • Smart Home Wygoda

Ten zestaw urządzeń Smart Home Xiaomi powstał po to, by zautomatyzować liczne prace w domu, oszczędzić Twój czas i tym samym zwiększyć komfort życia. W zestawie znajdziesz inteligentny wentylator i oczyszczacz powietrza, centralkę, robot sprzątający, który zamiecie i umyje za Ciebie podłogi, a także czajnik elektryczny i gniazdko, którym można zdalnie sterować.

Więcej informacji o Xiaomi Smart Home w T-Mobile znajdziesz na: https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/telefony/lista/produkty.

Udostępnij
Zobacz także