Konferencje

Czym jest VPN i do jakich nieoczywistych rzeczy możesz go wykorzystać!

Bezpieczeństwo w sieci ostatnio nabiera coraz większego znaczenia. Jednym z najlepszych rozwiązań, które chroni użytkownika podczas korzystania z Internetu jest VPN (z ang. Virtual Private Network), czyli Wirtualna Sieć Prywatna. To oprogramowanie, które zostało stworzone głównie w celu bezpiecznego i prywatnego dostępu do Internetu.  Sprawdź czym jest i dlaczego powinieneś korzystać z niego na swoim smartfonie! 

Czym jest VPN? 

Sieć VPN działa na zasadzie tunelu, który łączy użytkownika z serwerem dostawcy VPN, a następnie Internetem szyfrując działania i chroniąc tożsamość użytkownika online. Dzięki temu możesz bezpiecznie i prywatnie surfować. Virtual Private Network zapewnia bezpieczeństwo niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, z jakiego urządzenia korzystamy i co robimy w Internecie.

Do czego oprócz ochrony prywatności przyda się VPN?

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że usługa Netflixa ma inną ofertę filmów w Polsce a inną w innych krajach. Chcąc sprawdzić do jakich produkcji mają dostęp użytkownicy innych krajów, kliknij TUTAJ. Dzięki sieci VPN możesz mieć dostęp do ekranizacji z innych zakątków świata, np. oprogramowanie Surfshark umożliwia “podróż” do USA i 15 innych krajów, a to wszystko bez schodzenia ze swojej kanapy. 

Jak to zrobić? 

  1. Załóż konto, pobierz i zainstaluj wybraną aplikację VPN, np. Surfshark
  2. Połącz się z wybranym serwerem.
  3. Włącz Netflixa i ciesz się z biblioteki filmów w wybranym kraju. 

Następnym przydatnym rozwiązaniem jest bloker reklam. Wiemy jak bardzo frustrujące bywają reklamy i ich wyskakujące znikąd okienka. Dla nas też często bywa to uciążliwe, w szczególności podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Często oprogramowanie posiada wbudowany bloker reklam, który zatrzymuje próby phishingu (to jedna z metod, służąca do wyłudzenia wrażliwych danych takich jak: loginy i hasła, numery kart kredytowych czy PESEL) złośliwego oprogramowania oraz blokuje reklamy. 

Zmień lokalizację! Oprócz adresu IP możemy zmienić fizyczną lokalizację GPS na telefonie. Oczywiście to rozwiązanie może nam służyć w celu zwiększenia ochrony prywatności. Możemy z niego skorzystać również w celach rozrywkowych, jak chociażby do gier wykorzystujących lokalizację, np. dzięki fałszowaniu położenia.

Dużo podróżujesz lub wybierasz się do kraju, w którym swobodny dostęp do Internetu jest ograniczony, jak np. w Chinach czy Rosji? Przy wybieraniu VPN koniecznie sprawdź czy operator oferuje funkcję przekierowania ruchu. Ta opcja pozwala na skuteczne korzystanie z VPN w restrykcyjnych regionach. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł skorzystać z Facebooka, Instagrama,  Netflixa, WhatsAppa czy YouTube’a na swoim urządzeniu. 

Nawet jeśli podróżujesz tylko po kraju lub po państwach, które nie posiadają ograniczeń, to na pewno zdarza Ci się korzystać z publicznych sieci WIFI. Chociażby wtedy, kiedy potrzebujesz szybko sprawdzić rozkład jazdy autobusów na swoim smartfonie. Zapewnij sobie VPN i zwiększ swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznego Internetu! 

A teraz PRO TIP dla każdego podróżniczego świra!

Jak wiadomo witryny związane z kupnem lotów śledzą naszą lokalizację. Na jej podstawie oferują ceny w zależności od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Jak już wiecie, za pomocą VPN możemy z łatwością zmienić naszą lokalizację i cieszyć się tańszymi biletami. Polecamy sprawdzić ofertę z krajów, które mają gorszą sytuację ekonomiczną od tego, w którym kupujemy.

Black Friday z Surfshark!

Kiedy skorzystać z zakupu VPN jak nie teraz! Black Friday wypada w idealnym momencie. Jesienny sezon długich wieczorów z Netflixem zachęca do skorzystania z oferty filmowej z innych krajów, aktualizacja w Pokémon GO i najważniejsze to prywatność i bezpieczeństwo naszych danych powinniśmy dbać przez cały czas. 

Surfshark przygotował bardzo zachęcającą ofertę z subskrypcyjną na 2 lata objętą 83% zniżką. Dodatkowo cieszymy się 3 miesiącami za darmo! Miesięcznie koszt usługi wynosi niecałe 9 zł, a dodatkowo mamy 30 dni na zwrot. Mamy nadzieję, że nie potrzebujecie większej liczby argumentów, które przekonają Was do skorzystania z Wirtualnej Sieci Prywatnej. Jeśli chcemy być bezpieczni niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i chronić swoje dane w cyfrowej rzeczywistości naprawdę warto zainwestować w porządny VPN.

Udostępnij
Zobacz także