Konferencje

Czytaj opinie i sprawdź wiarygodność sklepu z elektroniką online

Coraz więcej ludzi kupuje w internecie zamiast sklepów stacjonarnych i tyczy się to bardzo wielu branż, w tym także urządzeń elektronicznych. Zakupy internetowe mają wiele zalet i jedną wadę, mianowicie brak możliwości obejrzenia wybranych produktów przed opłaceniem zamówienia. Jeszcze przed zakupem warto więc utwierdzić się w przekonaniu, że będą one spełniać wymagania, a sprzedawca szybko zrealizuje zamówienie. Jak to zrobić? Czytać opinie!

Po czym poznać wiarygodny sklep z elektroniką?

Czym cechuje się wiarygodny sklep internetowy? Najważniejsze jest z całą pewnością bezpieczeństwo transakcji, szyfrowane płatności internetowe, ubezpieczona przesyłka i zakup potwierdzony paragonem lub fakturą. Dokumenty te uprawniają do zgłoszenia reklamacji kupionego produktu, a także i jego wymiany lub zwrotu. W przypadku zakupów stacjonarnych zwroty produktów zależą od regulaminu konkretnego sklepu i nie zawsze są możliwe. Kupując przez internet natomiast, ponieważ nie ma się możliwości obejrzenia wybranego produktu, zawsze można go zwrócić w przeciągu 14 dni od zakupu. Żeby było to jednak możliwe, potrzebne są dokumenty potwierdzające transakcję.

Na polskim rynku działa kilka dużych sklepów z elektroniką, które nie są obce większości Polaków. Zakupy w nich wydają się bezpieczne – sklepy te są sprawdzone, a na ich temat można znaleźć niejedną napisaną w sieci opinię. Nieco inaczej jest w przypadku mniejszych sprzedawców, którzy nie są tak popularni. Nie zawsze jednak warto decydować się na zakupy wyłącznie u liderów rynku – mniejsi sprzedawcy mogą oferować niedostępne w dużych sklepach produkty, a także proponować atrakcyjniejszą cenę.

Podczas zakupów internetowych niezwykle łatwo jest porównać ceny w kilku sklepach. Nie trzeba w tym celu dojeżdżać do kolejnych lokali stacjonarnych i tracić w ten sposób czasu. Wystarczy kliknięciem komputerowej myszy otworzyć kolejną kartę w przeglądarce i stronę internetową innego sprzedawcy. Po znalezieniu interesujących produktów w najlepszych cenach dobrze jest upewnić się co do bezpieczeństwa zakupów w danym sklepie. Jak to zrobić? Najlepiej czytając opinie pozostawiane przez klientów, którzy już wcześniej zdecydowali się na zakup u tego sprzedawcy.

Jakich informacji o sklepie i produktach szukać wśród opinii?

Gdzie szukać wartościowych opinii o sklepach internetowych i jakie informacje w nich zawarte mogą być przydatne dla kogoś, kto dopiero decyduje się na zakup? Opinie najczęściej znaleźć można na oficjalnych stronach internetowych sklepów z elektroniką oraz ich profilach w mediach społecznościowych. Warte uwagi są także serwisy takie jak https://www.gowork.pl, które zbierają komentarze zarówno od klientów danej firmy, jak i nawet jej pracowników.

Wśród opinii o sklepie warto poszukać informacji na temat czasu realizacji zamówienia, sposobach wysyłki oraz płatności. W przypadku elektroniki niektórzy sprzedawcy ze względu na wysokie ceny poszczególnych urządzeń umożliwiają płatność ratalną, w tym także przez internet. Ważne są także komentarze opisujące sposób załatwienia sytuacji takich jak reklamacje albo zwroty zakupionego produktu. W jakim czasie kupujący otrzymał zwrot środków? Czy sprzedawca pokrył koszty przesyłki przy zwrocie?

Decydując się na zakupy w sklepie internetowym, warto także zwrócić uwagę na komentarze odnoszące się do konkretnych produktów. To z nich można dowiedzieć się nieco na temat ich użyteczności, awaryjności, ewentualnych wad albo zalet. Pomocne przy wyborze często są także zdjęcia zamieszczane w opiniach przez klientów. Różnią się one znacznie od profesjonalnej fotografii produktowej i pozwalają na obejrzenie wybranych produktów w innym świetle.

Udostępnij
Zobacz także