Konferencje

Demograficzno-telefoniczna mapa świata

Telefon komórkowy towarzyszy nam nieodłącznie przez ogromną część życia. Ale w jakich sytuacjach i jak dużo tak naprawdę z niego korzystamy? Jak prezentuje się „demograficzna mapa używania komórek”? Ciekawe informacje można znaleźć w infografice przygotowanej przez Wilson Electronic Inc., która zebrała w jednym miejscu dane z kilku źródeł statystycznych.

1,2 komórki na osobę, czyli demograficzno-telefoniczna mapa

Okazuje się, iż najwięcej telefonów komórkowych na osobę przypada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Wskaźnik wynosi tam aż 1,95 telefonu na osobę. Zaraz na drugim miejscu znalazła się… Estonia! Jej wskaźnik to 1,94. Następnie w top 5 znajdują się: Hong Kong, Włochy i Bułgaria. W top 10 znalazło się kilkoro naszych sąsiadów – Litwa na 6. miejscu, a także Czechy i Rosja na miejscu 9. i 10.  Wynik ponad 1,2 telefonu na osobę uzyskała zdecydowana większość Europy. Polska zalicza się do drugiej grupy, w której na osobę przypada 0,9-1,2 telefonu na osobę. Podobny wynik mają m.in. Australia, Algieria, Argentyna i spora część Ameryki Łacińskiej, Grenlandia i Kazachstan. Od 0,6-0,9 telefonu przypada na mieszkańców większości krajów Ameryki Północnej, Azji i Afryki.

6,1 miliarda minut z komórką w ręku

Bardziej szczegółowe badania zostały przeprowadzone wśród samych Amerykanów (gdzie wskaźnik wynosi 0,87 telefonu na osobę). Amerykanie łącznie spędzają aż 6,1 miliarda minut dziennie korzystając z telefonów. To średnio 21 minut na osobę, wynik koniec końców nie jest więc aż tak szokujący. Trzeba wziąć także pod uwagę, iż niektóre ze statystyk prawdopodobnie uległy pewnemu przedawnieniu, nie wiadomo też czy badania dotyczyły jedynie wysyłania SMSów i odbierania połączeń, czy wszystkich aktywności wykonywanych na telefonach, ale wynik sugeruje raczej na to pierwsze. W ciągu 10 lat – od roku 1999 do 2009 liczba Amerykanów korzystających z telefonów komórkowych wzrosła z 30% do 90%.

Z telefonem do łóżka

Z pikantnych szczegółowy wynika, iż 15% Amerykanów odbiera telefon podczas uprawiania seksu. 6% osób poniżej 25 roku życia i 10% osób starszych niż 25 lat w dodatku smsuje podczas seksu. Ponadto prawie połowa osób powyżej 25 roku życia wysyła wiadomości podczas spożywania posiłków, a 1/4 – podczas korzystania z łazienki.
Infografika z pewnością warta jest uwagi, chociażby ze względu na telefoniczną mapę świata. Brakuje jednak uściślenia czasowego, ponieważ niektóre dane wyraźnie „gryzą się” z najnowszymi raportami. Na przykład według tej infografiki jedynie 9% Amerykanów korzysta z Androida, a z innych, nowszych raportów (np. comScore) wyraźnie wynika ogromna dominacja Androida na rynku.
cellphone_infographic1

Źródło:
http://www.mobileshop.eu/blog/interesting/infographic-demographics/

Udostępnij
Zobacz także