Konferencje

Dla każdej z firm istnieje aplikacja, która może wspierać działania biznesowe – Marek Kuropieska

Każdy rodzaj prowadzonej dzisiaj działalności powinien wykorzystywać aplikacje mobilne – tak twierdzi Marek Kuropieska, Prezes Zarządu Aspekt Sp. z o.o.. Udziela on dzisiaj odpowiedzi na „3 pytania do prelegenta”. A jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wygląda „świat mobile” w wersji enterprise i rugged, już dziś zapraszamy na konferencję Mobile Trends for Business, gdzie jedną z 34 prelekcji wygłosi na ten temat właśnie bohater dzisiejszego wywiadu.
Gdybyś miał zostawić na swoim telefonie tylko jedną aplikację, na którą z nich padłby Twój wybór i dlaczego?
Z pewnością byłby to klient poczty email. Dzięki temu mogę być w stałym kontakcie z klientami, partnerami biznesowymi czy współpracownikami. Bez względu na czas i miejsce jestem on-line. W dzisiejszym świecie, gdzie przepływ informacji jest ogromny i bardzo szybki, mając pocztę email w kieszeni mogę reagować i podejmować decyzje na zasadzie „tu i teraz”, nie muszę odkładać spraw do czasu uruchomienia laptopa.
Kto twoim zdaniem powinien posiadać aplikację mobilną, a dla jakich firm jest ona zbędna?
Szeroko rozumiana aplikacja mobilna w świecie biznesu musi przede wszystkim wspomóc realizację jakiegoś procesu biznesowego czy zadania. Właściwie można przyjąć tezę, że dla każdej z firm dużej czy małej, jest aplikacja mobilna, która może wspierać operacje biznesowe, przyspieszać je, ułatwiać czy nawet w ogóle je umożliwiać. Ze względu typ prowadzonej działalności takimi aplikacjami mogą być systemy klasy WMS, jak na przykład system Rewista, który pozwala zapanować nad operacjami magazynowymi. Dla firmy handlowej aplikacjami, które zdecydowanie wspierają obszary sprzedaży, są systemy SFA czy wszelkiego rodzaju systemy van sellingowe. Idąc dalej tym tokiem myślenia zdecydowanie przydatnymi aplikacjami są systemy CRM dostępne z poziomu tabletu czy smartfona, dające dostęp chociażby do danych klienta w miejscu i czasie, gdy jest to potrzebne.
Podsumowując, każdy rodzaj prowadzonej działalności w dzisiejszych czasach powinien wspierać się i wykorzystywać aplikacje mobilne przygotowane i dostosowane to indywidualnych potrzeb. Dzięki temu firmy mogą działać efektywniej.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends for Business. O czym będzie Twoje wystąpienie?
W moim wystąpieniu pokażę nieco inny „świat mobile”, a mianowicie w wersji enterprise i rugged. Przedstawię czym się charakteryzują rozwiązania dla biznesu i czym się różnią od rozwiązań konsumenckich.

Marek Kuropieska

Prezes Zarządu Aspekt Sp. z o.o. od ponad 10 lat związany z branżą automatycznej identyfikacji. Prowadził projekty i wdrażał technologie auto ID między innymi w takich firmach jak Animex, DHL, LPP, Nowy Styl, Prymat. W swojej pracy kieruje się ideą, że nie ma rzeczy niemożliwych co przekłada się na kompleksowe podejście do realizowanych projektów.
 

Udostępnij
Zobacz także