Konferencje

Dlaczego warto wybrać monitoring i kamery IP?

Marka Hikvision to uznany na świecie dostawca profesjonalnych produktów z zakresu elektronicznych systemów bezpieczeństwa i instalacji CCTV. Dlaczego warto wybrać monitoring i kamery IP Hikvision? Jakie są zalety tych rozwiązań? O tym w niniejszym artykule!

Jakie produkty do monitoringu IP oferuje marka Hikvison?

Na początku opowiemy, jakie produkty do monitoringu IP oferuje marka Hikvison. W bogatym portfolio produktowym producenta znajdują się urządzenia sieciowe LAN i WLAN, sprzęt do budowy systemów alarmowych i instalacji kontroli dostępu, a także wideodomofony i tradycyjne domofony. Są one cenione przez projektantów systemów bezpieczeństwa za niezawodność i szeroką funkcjonalność. My jednak skupimy się dziś na rozwiązaniach z zakresu nowoczesnej telewizji przemysłowej CCTV, a w szczególności produktach takich jak monitoring i kamery IP.

Profesjonalny producent sprzętu do systemów zdalnego nadzoru wizyjnego – Hikvision – posiada w swojej ofercie urządzenia typu IP Camera w rozmaitych wariantach. W asortymencie można znaleźć zarówno kamery IP tubowe, jak i kopułkowe, a także profesjonalne urządzenia obrotowe z mechanizmem PTZ czy szerokokątne Fisheye i kamery termowizyjne. Dostawca oferuje ponadto nowoczesne zestawy monitoringu IP oraz rejestratory zgodne z protokołem TCP/IP i hybrydowe. Wszystkie produkty objęte są wieloletnią gwarancją potwierdzającą ich wysoką jakość.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery IP do monitoringu Hikvision?

W bogatym portfolio produktowym znajdziemy szereg nowoczesnych urządzeń IP Camera o zróżnicowanych parametrach technicznych. Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery IP do monitoringu Hikvision?

  • Rodzaj matrycy – wszystkie produkty są wyposażone w wysokiej klasy matryce CMOS, różnią się jednak oferowaną rozdzielczością – najczęściej Full HD lub 4K.
  • Oświetlacz IR – kamera Hikvision może posiadać wbudowany emiter podczerwień, pomagający w rejestracji obrazu w słabych warunkach oświetleniowych i w nocy.
  • Obudowa – sprzęt jest zaprojektowany myślą o użytku wewnętrznym lub zewnętrznym. Urządzenia do montażu na zewnątrz powinny mieć odpowiednią klasę szczelności.
  • Rodzaj – w zależności od potrzeb użytkownicy mogą wybrać kamery IP tubowe, kopułkowe, obrotowe PTZ, szerokokątne Fisheye, termowizyjne oraz do specjalnych zastosowań.
  • Dodatkowe funkcje – w ofercie producenta można znaleźć zaawansowane technologicznie urządzenia IP Camera wyposażone w algorytmy AI oraz obrazowanie termowizyjne.

Nie ulega wątpliwości, że wybór kamer Hikvision to gwarancja niezawodnej rejestracji obrazu w dowolnego rodzaju środowisku, bez względu na warunki oświetleniowe. Warto je dobrać tak, by pokrywały swoim zasięgiem cały obszar, który zamierzamy monitorować.

Jakie zalety posiada profesjonalny monitoring Hikvision?

Oferta opisywanego przez nas producenta to nie tylko pojedyncze urządzenia IP Camera, lecz przede wszystkim kompletne rozwiązania w zakresie CCTV. Jakie zalety posiada profesjonalny monitoring Hikvision?

  • Dostępne technologie – sprzęt został wyposażony w innowacyjne rozwiązania z zakresu cyfrowego przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym. Znajdziemy tam technologie podnoszące jakość sygnału video, takie jak algorytmy i funkcje AWB, BLC, AGC, DNR, HLC czy True WDR oraz funkcjonalności AI.
  • Wszechstronność – szeroki asortyment rozwiązań produktowych sprawia, że urządzenia marki Hikvision pozwalają na stworzenie kompletnych i zaawansowanych systemów monitoringu wizyjnego IP. Użycie kamer kopułkowych, obrotowych czy termowizyjnych umożliwia aplikację sprzętu w dowolnym miejscu.
  • Oprogramowanie – producent udostępnia użytkownikom i specjalistom IT szereg nowoczesnych aplikacji do eksploatacji oraz zarządzania monitoringiem IP Hikvsion. Dostępne są zarówno programy umożliwiające podgląd na żywo i przeglądanie archiwalnego obrazu, jak i praktyczne aplikacje mobilne na smartfona.

Nie ulega wątpliwości, że systemy CCTV na stałe wpisały się w krajobraz współczesnych obiektów użytkowych i domów jednorodzinnych. Jeżeli szukasz niezawodnych rozwiązań do monitoringu IP, to wybierz rejestratory i kamery IP Hikvsion!

Udostępnij
Zobacz także