Konferencje

Dlaczego warto zainwestować w inteligentne włączniki światła?

Zdarzyło Wam kiedyś, że leżąc w łóżku przypomnieliście sobie o zapalonym świetle w łazience? Albo gdy już umościliście po ciężkim dniu na kanapie i włączyliście ulubiony serial, zauważyliście promienie żarówek wpadające wprost na ekran? Te i wiele innych sytuacji zdarzają się każdego dnia. Podchodzenie każdorazowo do włącznika, aby zgasić bądź zapalić światło, jest uciążliwe i mało komfortowe. Pomocą w zwalczeniu tego utrudnienia mogą być inteligentne włączniki światła.

Inteligentne włączniki światła – krok ku przyszłości

Właściwie w każdym pomieszczeniu niezbędne jest sztuczne oświetlenie. Nawet duże przeszklenia przepuszczają wystarczającą ilość naturalnego promieniowania tylko w godzinach nasłonecznienia. Liczbę wykonywanych każdego dnia czynności związanych z włączaniem i wyłączaniem światła, można liczyć w dziesiątkach. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nas to ogranicza. Przyzwyczailiśmy się do braku komfortu. A można to łatwo zmienić. Sterowanie oświetleniem w domu nie powinno polegać wyłącznie na zamontowaniu inteligentnych żarówek lub zakupie lamp z wbudowanymi modułami łączącymi się ze smartfonem. Najnowocześniejszą i prawdopodobnie najatrakcyjniejszą opcją są Inteligentne włączniki światła.  To urządzenia, które nie tylko poprawiają funkcjonalność naszej przestrzeni, ale nadają jej także unikalną estetykę. Mowa tu między innymi o przełącznikach w postaci dotykowych paneli, które potrafią tak wtopić się w otoczenie. Dzięki temu pasują do różnych stylów: nowoczesnego, klasycznego czy naturalnego. Co potrafią robić inteligentne włączniki światła? Uruchamiać sceny świetlne, rozjaśniać i przyciemniać światło czy zmieniać barwę światła. A to nie wszystko, bo dzięki tym urządzeniom zaprogramujemy harmonogramy cyklicznego włączania się światła w wybrane dni o konkretnych godzinach, a nawet ustalimy scenariusze automatycznego włączenia się sprzętu po wybraniu czynności na innym urządzeniu. 

Jakie inteligentne włączniki światła wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli inteligentnych włączników światła. Dzięki temu, dostosujemy je do każdej aranżacji wnętrza. Standardowo urządzenia dostępne są w kolorystyczne czerni lub bieli, ale bez problemu znajdziemy także modele żółte, niebieskie czy brązowe. Do ich produkcji używa się wyłącznie wysokiej jakości materiały, które nadają urządzeniu lekkość, wydajność i trwałość. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dają się też łatwo czyścić. Wybierając konkretny typ włącznika, należy upewnić się czy jego użytkowanie wymaga użycia neutralnego drutu. Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest sposób łączności. Najczęściej łączenie odbywa się albo za pośrednictwem zwykłego Wi-Fi, albo za pomocą Z-Wave czy ZigBee. Zdarzają się także inteligentne włączniki światła, które korzystają własnego protokołu bezprzewodowego warto trzymać się raz obranej drogi, gdyż dokupienie włącznika działającego na innym protokole może być czasami zawodne. Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu z inteligentnymi włącznikami światła odwiedź stronę: https://spectrumsmart.pl/pl/c/Wlaczniki-swiatla-SMART/5

Udostępnij
Zobacz także