Konferencje

Skanowanie dokumentów smartfonem jedną z nowych funkcji DropBoxa na iOS

Dropbox znany jest przede wszystkim jako wirtualna platforma do przechowywania plików. Wraz z aktualizacją aplikacji tej usługi na iOS doczekała się ona nowych funkcji dostępnych z poziomu smartfona. Jedną z nich jest możliwość skanowania dokumentów i zrzucania skanów wprost na wirtualny dysk.

DropBox z wbudowanym w aplikacje skanerem dokumentów

Na rynku mobilnym od dawna dostępne są już aplikacje do skanowania, wykorzystujące technologię OCR (rozpoznawanie tekstu). Do tej pory użytkownicy DropBoxa mogli korzystać z jednej z nich – Scanbota. W nowej aktualizacji na iOS platforma otrzymała jednak własną funkcję pozwalającą na skanowanie dokumentów smartfonem.

Zrób zdjęcie, zaimportuj do Worda i zapisz plik w wirtualnej chmurze

Skanowanie jest dostępne wprost w aplikacji DropBox pod wprowadzonym w aktualizacji przyciskiem „plus”. Znajdują się pod nim również inne nowe opcje: tworzenie szybkich dokumentów Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) oraz przesyłanie zdjęć.
Fakt, że skaner DropBoxa jest w stanie rozpoznać uchwycony w aparacie tekst sprawia, że zeskanowane w ten sposób dokumenty mogą zamienić się w pliki tekstowe. Dzięki temu przeszukiwanie tak zeskanowanych treści staje się o wiele łatwiejsze. Zeskanowane dokumenty można także zaimportować do jednego z formatów Microsoft Office (normalnie skany zapisywane są w formacie PDF).
plus-button
Szczególnie w biurach, w których wciąż papierowe dokumenty pozostają równie ważne co te zapisane na dyskach komputerów, szybkie skanowanie za pomocą smartfona może okazać się bardzo przydatne. Do skanowania plików potrzebne jest konto w usłudze DropBox i jej aplikacja na iOS. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy nowa funkcja pojawi się na Androidzie.
Źródło:
www.dropbox.com
www.techcrunch.com
Zdjęcie:
www.dropbox.com

Udostępnij
Zobacz także