Konferencje

Dual sim – czym jest i kiedy najbardziej się przyda?

Dual sim to jedna z wielu funkcji dostępnych w smartfonach. Wiele osób, przed zakupem konkretnego modelu telefonu sprawdza, czy aparat jest w nią wyposażony. Czym dokładnie jest dual sim? Jakie są jego rodzaje i jakie pełni funkcje? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Czym jest dual sim?

Dual sim to nic innego jak funkcja w smartfonach, która umożliwia korzystanie z dwóch kart sim jednocześnie. Jak zostało to rozwiązanie od strony technicznej? Telefon dual sim posiada nie jeden, a dwa sloty na karty – najczęściej pod obudową lub na specjalnej, wysuwanej szufladce. Smartfon wyposażony w tę funkcjonalność, pozwala zarządzać dwoma numerami jednocześnie, na jednym aparacie. Użytkownik sam decyduje, który numer ma być priorytetowy, który służy do łączenia z internetem itp. Co ważne, w telefonie można umieścić karty pochodzące od różnych operatorów, niezależnie od tego, czy są to karty prepaidowe czy abonamentowe.

Jakie są rodzaje dual sim?

Opcje dual SIM, dostępne w poszczególnych smartfonach, mogą się od siebie różnić. Rodzaje dual sim, które można się spotkać to:

  • active,

Telefony z dual sim active mają zwykle dwie anteny komórkowe, co w praktyce oznacza, że rozmowę wykonywaną z pierwszego numeru można zawiesić, by w tym samym czasie odebrać połączenie z drugiego numeru.

  • standby,

Standby to najpopularniejszy rodzaj dual sim. Można z niego korzystać bez konieczności wyposażania telefonu w dwie anteny. Kiedy użytkownik prowadzi rozmowę z jednego numeru, druga karta jest automatycznie dezaktywowana.

  • passive.

W dual sim passive, użytkownik sam decyduje, który z numerów ma być w danym momencie aktywny.

Jakie funkcje pełni dual sim?

Dual sim to praktyczne rozwiązanie, które przyda się przede wszystkim tym, którzy do tej pory korzystali z dwóch telefonów – służbowego i prywatnego. Dzięki opisanej funkcjonalności, użytkownicy mogą mieć przy sobie tylko jeden, a nie – jak do tej pory – dwa telefony. Sprawdź jakie smartfony posiadają te funkcjonalność na stronie: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.
Dual sim przydaje się również w podróży – zarówno służbowej, jak i prywatnej. Za granicą, warto korzystać jednocześnie ze swojej karty, jak i z karty jednego z miejscowych operatorów. Wszystko dlatego, że lokalne usługi zwykle są tańsze. Dual sim to także opcja dla tych, którzy chcą korzystać z atrakcyjnych ofert od dwóch operatorów, np. w jednej sieci mają dostęp do nielimitowanych połączeń, a w drugiej, do dużej paczki internetu.

Udostępnij
Zobacz także