Konferencje

Dziecko w drodze? Oto kilka rzeczy, które ułatwią rodzicielstwo

Czas po przyjściu dziecka na świat jest okresem bardzo wymagającym. Wiąże się to z nieprzespanymi nocami oraz często brakiem motywacji do najbardziej podstawowych obowiązków. Z pomocą przychodzi szeroko pojęta technologia, w tym elektroniczne nianie i aplikacje mobilne, które wspomagają rodzicielstwo. 

Oto kilka niezbędnych aplikacji, które pomogą w opiece nad niemowlakiem: 

Baby Sleep to oprogramowanie na smartfony, pomagające dzieciom natychmiast zasnąć. Aplikacja wykorzystuje do tego klasyczne dźwięki, które mogą działać kojąco na ucho pociechy. Część z nich przypomina naturalne odgłosy macicy, dzięki czemu tworzą uspokajające środowisko dla dzieci, do których są przyzwyczajeni. W ofercie znajdują się także nietypowe dźwięki, które mogą uspokoić niemowlaka – między innymi szum wody pod prysznicem, odgłosy pralki, samochodu, suszarki do włosów, odkurzacza, pociągu, wentylatora czy szum morza. Twórcy aplikacji przeprowadzili badania, z których wynika, że takie dźwięki mogą być o wiele skuteczniejsze niż kołysanki. Dzięki prostemu interfejsowi, aplikacja jest łatwa w użyciu, a wszystkie dźwięki są dostępne także w trybie offline. 

Aplikacja dostępna w GooglePlay

Aplikacja Baby Feed Timer to responsywna, elegancka aplikacja, która umożliwia śledzenie karmienia piersią. Dwa przyciski (lewo) i (prawo) pozwalają na obliczenie dziennego karmienia noworodka. Oprogramowanie śledzi także karmienie butelką, pampersy, sen, leki, pokarmy stałe oraz wagę i długość dziecka. Dodatkową opcją jest możliwość robienia notatek przy dodawanych danych. Dzięki synchronizacji można używać aplikacji na kilku telefonach – przykładowo matki i ojca. Dodatkowo, analizy można przeglądać na stronie internetowej babyfeedtimer.net, co ułatwia dzielenie się dniem dziecka, ze swoim partnerem lub opiekunem. Analizowane informacje można ukazać w zestawieniu dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym. Baby Feed Timer w połączeniu z Apple Watch może wysyłać powiadomienia o zbliżającym się karmieniu, sugerując przy tym, której piersi najlepiej użyć. 

Aplikacja jest dostępna w AppStore.

Family GPS tracker umożliwia monitorowanie lokalizacji swoich bliskich, dzięki kompleksowym funkcjom bezpieczeństwa. Oprogramowanie umożliwia wysyłanie alertów SOS do członków rodziny, kontaktów alarmowych oraz ratowników medycznych. Twórca aplikacji pozwala na wezwanie w nagłych sytuacjach osoby spoza listy osób (opcja dostępna całodobowo). Powyższe funkcje dostępne są za darmo, Family GPS tracker My Family oferuje także płatny pakiet „platyna”, który zawiera asystenta bezpieczeństwa rodzinnego, czyli usługę reagowania w przypadku katastrof, pomoc medyczną, w tym wsparcie w podróży z zespołem przeszkolonych agentów bezpieczeństwa, którzy mogą pomagać w nagłej sytuacji za pomocą połączenia przez aplikację. Platynowy pakiet zawiera także rekompensatę za skradziony portfel oraz telefon komórkowy (500 USD). Dodatkowo twórcy oferują całodobową pomoc drogową, w tym bezpłatne holowanie do 80 km.  

Aplikacja dostępna w AppStore.

Baby Phone. Kids Game to aplikacja, która oferuje gry edukacyjne dla dzieci. Za jej pomocą, dzieci mogą się uczyć liczb, zwierząt czy dźwięków. Granie w tę grę będzie ćwiczyć umiejętności motoryczne i rozwijać różne czynności umysłowe, takie jak pamięć, logika i uwagę. Aplikacja z żywym i kolorowym interfejsem jest odpowiednia dla małych dzieci od 1 roku życia. Oferta jest dostosowana do różnego poziomu edukacji, z aplikacji mogą korzystać dzieci nawet do 5 roku życia. Istnieją trzy tryby gier, pierwszy z nich to gry ze zwierzętami, w których maluch usłyszy różne głosy po naciśnięciu przycisków. Drugi tryb to gry z liczbami, dziecko naciskając przyciski, usłyszy nazwy liczb od 0 do 9 w wybranym języku. Ostatnia możliwość to gry muzyczne, w których będą słyszane różne dźwięki muzyczne.

Aplikacja dostępna w AppStore.

Elektroniczna niania to gadżet, który daje możliwość kontrolowania dziecka w jego pokoju na odległość oraz możliwość komunikowania się z dzieckiem za pomocą urządzenia. Elektroniczna niania może dać, chociaż chwilę wytchnienia permanentnie zmęczonym rodzicom. Obecnie na rynku jest wiele takich gadżetów, jaki najlepiej wybrać? Oto kilka propozycji: 

Elektroniczna niania Xblitz Kinder 

Zaawansowana niania elektroniczna, która umożliwia dwustronną komunikację głosową. Dodatkowo pozwala monitorować dźwięki, temperaturę, a także umożliwia podgląd pokoju dziecka. Wbudowany akumulator powoduje, że można bez problemu brać ją ze sobą wszędzie. Wystarczy tylko podłączyć monitor (podgląd działa na odległość do 260m), dodatkowo elektroniczna niania jest wyposażona w osiem kołysanek. Cena to 360 złotych.  

Elektroniczna niania Truelife A15

Nietypowa, elektroniczna niania, która jest w formie smartwatcha. Odbiornik umieszczony jest w zegarku, dzięki czemu rodzic, patrząc na nadgarstek, ma możliwość obserwowania swojego dziecka w innym pokoju. Dodatkowo gadżet daje możliwość monitorowania temperatury w mieszkaniu. Truelife A15 dzięki wbudowanemu noktowizorowi umożliwia podgląd niemowlaka nawet w nocy, urządzenie zostało także wyposażone w kołysanki. Kamerę można umieścić na ścianie, postawić na płaskiej powierzchni, a pojemna bateria oraz możliwość ładowania za pomocą powerbank-a pozwalają nawet zabrać nianię w podróż. Cena Truelife A15 to 509 złotych. 

Elektroniczna niania Alecto DVM-200

Gadżet daje możliwość dwustronnej komunikacji, posiada obrotową kamerę na podczerwień z zoomem. Dzięki responsywnym menu rodzic ma możliwość kontrolowania temperatury w pokoju oraz puszczania kołysanek dziecku. Alecto DVM-200 możemy rozbudować, dodając kolejne kamerki i połączyć całość w jeden ekosystem przez Internet. Sprzęt informuje o zasięgu (300m) oraz wydaje komunikaty o niskim poziomie baterii. Cena elektronicznej niani to 630 złotych. 

Elektroniczna niania Babymoov Yoo-Moov

Dobrze wyposażona i prosta w obsłudze niania, działa w myśl zasady – jeden przycisk, jedna funkcja. Babymoov Yoo-Moov daje możliwość podglądu dziecka w podczerwieni, puszczenie dziecku kołysanki, komunikację z noworodkiem oraz posiada wbudowane czujniki, monitorujące temperaturę otoczenia. Dodatkowo niania została wyposażona w lampkę, świecącą w siedmiu kolorach. Tryb VOX umożliwia automatyczne włączanie się światła. Czujnik głosowy pozwala wykryć ludzki głos i obracać kamerą w 360 stopniach, tym samym dając podgląd na każdą część pomieszczenia. Babymoov Yoo-Moov zasilana jest sieciowo-akumulatorowo, a zasięg wynosi 300m. Cena tego modelu to około 890 złotych.

Powyższe aplikacje i elektroniczna niania mogą ułatwić chwile z dzieckiem. Oprogramowanie na smartfony daje możliwość obserwacji karmienia, poziomu snu czy zapasu pampersów. Dodatkowo część zaprezentowanych aplikacji wspomaga dziecko przy zasypianiu, oferując różne dźwięki, często nietypowe, takie jak odgłosy suszarki do włosów czy pralki. Każdy sposób okazuje się dobry, jeśli pomaga zasnąć niemowlakowi, a rodzicom daje chwilę wytchnienia. Do monitorowania snu i obserwowania pociechy, bezapelacyjnie przyda się elektroniczna niania. Sprzęt może posłużyć nie tylko w mieszkaniu. Świetnie sprawdza się podczas wycieczek i wizyt u rodziny, a nawet podczas wakacji.

Udostępnij
Zobacz także