Konferencje

Dzięki Google ARC Beta możesz korzystać z aplikacji mobilnych na komputerach

Google przedstawiło funkcjonalność, która pozwoli na korzystanie z aplikacji mobilnych  na komputerach – niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Windows, Mac czy też Linux. Oczywiście opcja ta dotyczy aplikacji dostępnych na Androida. Dzięki ARC – App Runtime for Chrome – będzie można używać aplikacji na każdym komputerze, warunkiem koniecznym jest jedynie posiadanie zainstalowanej przeglądarki Chrome.
ARC pojawiło się dopiero w wersji beta, wobec czego na komputerach możemy na razie korzystać tylko z wąskiego grona aplikacji, które już przystosowano do użytku na komputerach. Jednak dzięki aplikacji dla Chrome o nazwie ARC Welder można przekonwertować każdą aplikację APK w aplikację ARC, co pozwoli na korzystanie z niej na komputerach. Mogą to uczynić zarówno developerzy, jak i „zwykli” użytkownicy.
ARC pozwala na bezproblemowe korzystanie z ulubionych mobilnych aplikacji na komputerze. Dzięki temu developerzy mogą również rozszerzyć dostęp do swoich treści poza platformę Androida. Po konwersji znacząca większość aplikacji działa bezproblemowo, ale jednak niektóre wciąż mają problem z poprawnym działaniem na komputerach, ponieważ brakuje im typowo androidowskich specyfikacji. Jednak google’owskie ARC to z pewnością duży krok w stronę całkowitej, międzysystemowej uniwersalności, która pozwoli na łatwe przenoszenie software z jednego systemu na inny.
Developerzy mogą zapoznać się z ARC Welder na oficjalnej stronie Google.
Źródło:
http://arstechnica.com/gadgets/2015/04/googles-arc-opens-up-to-developers-runs-android-apps-on-most-desktop-oses/
http://www.digitaltrends.com/computing/google-arc-beta-brings-android-apps-windows-mac-linux/
Zdjęcie:
monicaodo © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także