Konferencje

EaseUS Data Recovery Wizard to program, który pozwoli ci odzyskać utracone dane

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w każdej chwili, bez ostrzeżenia, możesz utracić dane z dysku twardego własnego komputera? Może dotknąć cię to na wiele sposobów, w zależności od tego jak z niego korzystasz. Jeśli komputer służy ci do celów osobistych, stracisz na przykład ulubione filmy i piosenki. Prawdopodobnie w jeszcze gorszej sytuacji znajdą się osoby, które używają komputera do pracy biurowej. Kluczowe informacje, na których polegają każdego dnia, mogą po prostu, ot tak, wyparować. Jednakże, nie ma powodów do niepokoju. Wiele usuniętych i pozornie utraconych plików można bowiem odzyskać dzięki darmowemu oprogramowaniu.

Jakie są najczęstsze przyczyny utraty danych?

Uszkodzenie dysku twardego lub utrata znajdujących się na nim danych, może nastąpić na skutek wielu czynników. Na przykład zwykłego zaniedbania, infekcji wirusa, lub zalania sprzętu wodą. Nie oznacza to, że stracone w ten sposób dane nie będą mogły zostać odzyskane.

Jak odzyskać pliki? Dzięki darmowemu oprogramowaniu

Istnieje wiele darmowych programów pozwalających na odzyskanie utraconych plików (nawet z już niedziałającego laptopa). Jednym z nich jest EaseUs Recovery Wizard 2018. Jak z niego skorzystać? Pierwszym krokiem będzie pobranie oraz instalacja programu.
EaseUs pozwoli na szybkie odzyskiwanie plików. Po włączeniu wystarczy tylko wybrać uszkodzony dysk twardy i kliknąć przycisk startu. Oprogramowanie pozwoli podglądnąć w jakim stanie są znalezione na dysku pliki, by użytkownik mógł zadecydować, czy chce je zapisać.
Dane odzyskiwać można zarówno z nośników zamontowanych na stałe w komputerze, jak i z tych zewnętrznych. Jeśli podpięty dysk nie pojawi się na liście w programie, może świadczyć to o jego mechanicznym uszkodzeniu. Oznacza to, że odzyskanie plików nie będzie możliwe nawet poprzez podłączenie dysku do innego komputera. W innych przypadkach wciąż możliwe jest skorzystanie z darmowego oprogramowania do odzyskiwania danych.

Inne metody odzyskiwania plików

Istnieją także inne metody odzyskiwania utraconych z dysku danych, które możesz wypróbować przed sięgnięciem po darmowe oprogramowanie typu „recovery”. Czasem wystarczy po prostu podłączyć dysk z uszkodzonego komputera do innego sprzętu. Jeśli uda się wyświetlić jego zawartość, będzie można zwyczajnie przerzucić znajdujące się na nim pliki do nowej lokalizacji.
Jedną z opcji jest odzyskiwanie danych przez bootowalny dysk. Wystarczy załadować rozruchowy dysk zawierający Windows lub Linux. Kiedy system się zbootuje, możesz spróbować odzyskać utracone dane.
Dzięki darmowemu oprogramowaniu oraz przedstawionym wyżej sposobom, nie ma już powodów do obaw o permanentną i niespodziewaną utratę danych z dysku. Odzyskiwanie może udać się nawet w przypadku problemów mechanicznych z nośnikiem. Wystarczy spróbować, pobierając z internetu darmowe oprogramowanie.

Udostępnij
Zobacz także