Konferencje

Ekran holograficzny w nowym smartfonie od Samsunga?


Źródło: Androidheadlines.com 
Każdy za dzieciaka wyobrażał sobie przyszłość z latającymi samochodami, robotami na ulicy oraz wszechobecnymi hologramami. Co powiecie na to, że te wizje za niedługo staną się naszymi realiami? 
Nikt nie zaprzeczy stwierdzeniu, że wprowadzenie holograficznych ekranów będzie rewolucją na rynku mobilnym. Dotychczas lewitujące obiekty mogliśmy oglądać tylko w filmach. 
Zaprezentowany projekt nowego Samsunga Galaxy S11 ma posiadać akcesorium ekranu holograficznego 3D,  opatentowanego przez firmę. W opublikowanym wniosku patentowym widzimy specjalnie dostosowaną stację dokującą wraz z etui, które umożliwi wyświetlaczowi wyświetlanie obrazu w powietrzu.
 

Źródło: Androidheadlines.com
Wizualizacja ta została zrealizowana przez ekipę serwisu Let’s Go Digital. Przedstawia stację dokującą dedykowaną smartfonowi, pozwalającą na wyświetlanie m.in. powiadomień, czy filmów na zawieszonym w powietrzu ekranie holograficznym. Technologia opisana w patencie umożliwia konwersję zdjęcia 2D na obraz stereoskopowy 3D lub „obraz lotniczy”. Aby działała ona bezbłędnie, potrzebne są trzy elementy: wyświetlacz krawędziowy, pół lustro i element odblaskowy. Odpowiednie ich ustawienie umożliwi wyświetlanie w powietrzu, obrazu widocznego na zaokrąglonym ekranie smartfona.

Patenty Samsunga

Samsung od dłuższego czasu pracuje nad rzekomo bardziej zaawansowanymi wyświetlaczami holograficznymi. W zeszłym roku firma twierdziła, że wynalazła metodę wyświetlania wysokiej jakości obrazów 3D w powietrzu. Patent zawiera opis nowego typu przestrzennego modulatora światła, który eliminuje ograniczony kąt widzenia i niską rozdzielczość obecnych technologii holograficznych. Nie jest sekretem, że dzisiejsza technologia holograficzna wymaga spojrzenia bezpośrednio na powierzchnię 2D przy bardzo ograniczonym kącie widzenia, takim jak laserowo „wygrawerowane” obrazy, które możemy znaleźć m.in na kartach Visa lub wyświetlaczach Nintendo 3DS. Obecnie dostępny sprzęt 3D jest  dość nieporęczny, ze względu na duże rozmiary maszyn. Co więcej, te wyświetlane obiekty są w bardzo słabej jakości.
Premierę Serii Galaxy S zapowiedziano w okolicach lutego i marca przyszłego roku. Przewidujemy, że oficjalny pokaz nowego Galaxy S11 odbędzie się podczas targów MWC w Barcelonie w lutym 2020 r. Mamy nadzieję, że to właśnie wtedy zobaczymy prezentację dotyczącą szczegółów funkcjonowania ekranu holograficznego.
 

Udostępnij
Zobacz także