Konferencje

Elastyczne smartfony – science-fiction wchodzi w życie

Niedawno pisaliśmy, że Samsung i LG planują wprowadzić smartfony z zakrzywionymi ekranami dotykowymi. Teraz producenci posunęli się o krok dalej i obiecują, że już niedługo na rynek trafią elastyczne smartfony!
Wizje niczym z filmów science-fiction wkraczają do rzeczywistości. Elastyczne smatrfony mają najpierw wyjść z fabryki LG, który oświadczył, że właśnie zaczyna produkcję elastycznych i zakrzywionych ekranów. Pierwsze takie urządzenie wyposażone w ekran OLED ma wejść do sprzedaży przed końcem przyszłego roku. Sekret LG tkwi w zastosowaniu specjalnych, wielowarstwowych stopów plastiku zamiast szkła.
Wiele innych firm podejmowało próby stworzenia elastycznego smartfona, ale żadna z nich nie doprowadziła swoich planów do skutku. Również Samsung planuje wyprodukowanie takiego smartfona i być może więcej wieści na ten temat usłyszymy jeszcze w tym miesiącu.
Nawet Apple zastanawia się nad wprowadzeniem takiej innowacji. Pogłoski głoszą, iż Apple rozmyśla nad wypuszczeniem elastycznego iPhone’a. W marcu tego roku został nawet opracowany patent dotyczący elastycznych wyświetlaczy, jednak od patentu do wprowadzenia go w życie jest jeszcze niemała droga.
Nie ma wątpliwości, że „boom” na zakrzywione i elastyczne smartfony nachodzi dużymi krokami. Pytanie tylko, kiedy te nowe modele zdominują rynek i całkowicie wyprą bardziej „tradycyjne”, sztywne smartfony. A może to nigdy nie nastąpi?
Źródło:
http://topmobiletrends.com/future-mobile-flexible-screens/

Udostępnij
Zobacz także