Konferencje
Mobile Trends

Facebook Paper – stwórz swoją własną historię

3 lutego swoją premierę będzie miał nowy „wynalazek” Facebooka. Jest to aplikacja mobilna o nazwie Paper. Nazwa oznacza papier, nawiązuje także do gazety. Aplikacja może mieć zarówno wymiar „gazetowy”, dzięki któremu będziemy mieli możliwość przeglądania interesujących nas tematów i wiadomości z całego świata, jak i prywatny, gdzie będziemy tworzyć i przeglądać historie pisane przez życie – nasze oraz naszych znajomych.
Facebook obiecuje iż aplikacja obsługiwana będzie za pomocą prostych, naturalnych gestów, jak przesuwanie palcami po ekranie, czy przechylanie telefonu na boki w celu obejrzenia zdjęć panoramicznych w wysokiej rozdzielczości. Każda z historii wyświetlana będzie na pełnym ekranie, bez żadnych elementów, które mogłyby rozproszyć uwagę.
Aplikacja pozwoli także na tworzenie i przeglądanie różnorodnych albumów zdjęć czy oglądanie filmów na pełnym ekranie. Wiadomości i artykuły będą trafiały do aplikacji najbardziej cenionych, międzynarodowych źródeł.
W Paper będziemy mogli wybierać sekcje, z których każda odpowiada poszczególnym  zainteresowaniom. Możemy wybrać nasze ulubione tematy, aby Paper wyświetlał możliwie najlepiej dostosowane do naszych preferencji informacje. Z łatwością można przerzucać się między sekcjami, „kartkować” aplikację w poszukiwaniu informacji, która przykuje naszą uwagę. Każda z sekcji zawiera zdjęcia, filmy, artykuły, felietony a także inne materiały, podobne do tych prasowych.
Również sami możemy tworzyć swoje historie, dodając elementy tekstowe i graficzne w taki sposób, aby nasza historia była jak najefektowniejsza. Własnymi historiami możemy dzielić się z naszymi facebookowymi znajomymi, jak i z całym światem.
Aplikacja będzie dostępna już 3 lutego – na razie niestety jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych i jedynie dla posiadaczy iPhone’ów. Mamy nadzieję, że już wkrótce Facebook poszerzy swój zasięg i aplikacja dotrze także do pozostałych użytkowników.
Informacje o aplikacji, jak i instruktaż jej użytkowania znajdziecie pod tym adresem: https://www.facebook.com/paper. Z pewnością wielki plus należy się Facebookowi za samą promocję – aplikacja przedstawiona jest w bardzo estetyczny sposób, który od razu wywołuje u odbiorcy pozytywne emocje. Ciekawe, czy również po zainstalowaniu aplikacji użytkowników czekają same pozytywne odczucia.
Aktualizacja: Projekt został zamknięty. Sprawdź alternatywy na: https://quaries.com/facebook-paper-alternatives/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także