Konferencje
Mobile Trends

Facebook wprowadza opcję dokonywania płatności w aplikacji Messenger

Mobilne płatności zdają się być jednym z najprężniej rozwijających się trendów mobilnych ostatniego czasu. Co rusz powstają nowe platformy do dokonywania płatności za pośrednictwem smartfona. Również znani twórcy aplikacji poszerzają funkcjonalność swoich aplikacji o funkcję dokonywania płatności. Przykładem jest Snapchat, który jesienią zaprezentował Snapcash. Teraz płatności mobilne wprowadził jeden z największych gigantów, jeśli chodzi o aplikacje i media społecznościowe – Facebook. Teraz pieniądze znajomemu będzie można przelać bezpośrednio z poziomu okienka rozmowy.
Rok temu Facebook przekroczył próg 1 miliarda mobilnych użytkowników. Ponadto w Polsce okazał się jednym z najbardziej popularnych mediów, zaraz za YouTube. Niemal każdy posiadacz mobilnego urządzenia ma na nim zainstalowaną którąś z aplikacji spod szyldu Faceboka: samą aplikację Facebook, Messenger czy też np. Menedżer stron na Facebooku, dla osób zarządzających fan page’ami. Messenger w wielu przypadkach zastępuje inne formy komunikacji, takie jak SMS czy e-mail. Teraz poprzez aplikację Messenger będzie można już nie tylko wysyłać wiadomości czy śmieszne naklejki, ale też pieniądze.

Przelew w oknie rozmowy

Facebook oficjalnie powiadomił, że do aplikacji Messenger wkroczyła nowa funkcjonalność, która pozwoli na szybką i bezpieczną wymianę pieniędzy między znajomymi. Wśród ikon widocznych nad klawiaturą, umożliwiających np. wysłanie naklejki czy zdjęcia, pojawi się nowa ikonka ze znakiem $, która umożliwi przesłanie pieniędzy znajomym. Aby wysłać pieniądze wystarczy kliknąć w ikonę, wpisać kwotę i stuknąć „Pay” w górnym prawym rogu aplikacji. Konieczne jest też wprowadzenie danych do karty płatniczej. Pieniądze zostaną pobrane z konta i udostępnione wybranemu znajomemu. Aby otrzymać pieniądze wystarczy jedynie wprowadzić jednorazowo w aplikacji dane swojej karty płatniczej. Zlecenie przelewu realizowane jest natychmiast, jednak na finalizację można czekać do 3 dni roboczych, w zależności od banku.

W trosce o bezpieczeństwo

Facebook zapewnia, iż dane dotyczące konta bankowego będą bezpieczne. Bądź co bądź firma zajmuje się płatnościami od 2007 roku, odkąd zarządza opłatami za gry czy reklamy w serwisie. Dziennie przez serwer Facebooka przechodzi ponad milion transakcji. Wielu użytkowników już teraz powierza serwisowe dane dotyczące kart płatniczych, w związku z powyższymi opłatami. Jest wiele prawdy w stwierdzeniu, że Facebook i tak wie o nas prawie wszystko. Wszystkie dane są szyfrowane, a firma gwarantuje ich bezpieczeństwo. Również po przypisaniu karty do konta można utworzyć własny PIN, który zabezpieczy przed niepożądanymi przelewami wewnątrz Messengera. Użytkownicy urządzeń od Apple będą mogli zabezpieczyć swoje transakcje za pomocą Touch ID. Za pomocą Messengera będzie można płacić również z poziomu komputera.
Na razie funkcja ta dostępna będzie jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Aktualizacja Messengera do wersji z opcją dokonywania płatności będzie systematycznie udostępniana poszczególnym użytkownikom na przestrzeni najbliższych miesięcy. Z funkcjonalności będą mogli korzystać wszyscy posiadacze kart Visa oraz MasterCard, które przypisane są do amerykańskiego konta bankowego.

Źródło:
http://newsroom.fb.com/news/2015/03/send-money-to-friends-in-messenger/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także